نرخ كرایه ابرنفتكش ها گران گردید

نرخ كرایه ابرنفتكش ها گران گردید ام آی جی تی: صادرات بالای نفت آمریكا سبب شده است تقاضا و نرخ كرایه نفتكش های بسیار بزرگ (VLCC) از اواسط فوریه افزایش پیدا كند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، منابع كشتیرانی به "اس اند پی گلوبال پلاتس" گفتند: نرخ ابرنفتكش ها كه قادر به حمل دو میلیون بشكه نفت هستند، از ۱۲ فوریه رو به افزایش گذاشته و این روند احتمالاً در ماه جاری و آینده ادامه خواهد یافت.

صادرات نفت آمریكا با افزایش اختلاف قیمت میان وست تگزاس اینترمدیت و برنت، جذابیت پیدا كرده و ركورد بالای صادرات این كشور، نرخ كرایه نفتكش ها را كه در ۱۲ فوریه به پایین ترین حد از سپتامبر سال ۲۰۱۸ سقوط كرده بود، بالا برده است.

طبق آمار پلاتس و منابع كشتیرانی، نرخ كرایه ابر نفتكش ها در راه آمریكا به چین در اوایل مارس حدود ۳۰ درصد افزایش یافت.

آمار اداره اطلاعات انرژی آمریكا نشان داده است صادرات نفت خام آمریكا در هفته منتهی به ۱۵ فوریه به ركورد ۳.۶۰۷ میلیون بشكه در روز صعود كرد و در هفته منتهی به ۲۲ فوریه نزدیك به این ركورد ماند و ۳.۳۵۹ میلیون بشكه در روز بود.

از ابتدای امسال تابحال مجموعاً ۴۸ ابرنفتكش برای بارگیری و حركت از منطقه گلف كاست آمریكا رزرو شده اند كه پنج برابر بیشتر از شمار ابرنفتكشهایی است كه در دو ماه نخست سال ۲۰۱۸ رزرو شده بودند.

یك مالك كشتی به پلاتس اظهار داشت: صادرات هفتگی نفت آمریكا متغیر است اما این روند ماه به ماه رو به رشد است.

تحریم های آمریكا مقابل ایران و ونزوئلا موجب افزایش قیمت نفت برنت در هفته های اخیر شده است در حالیكه رشد تولید نفت آمریكا، قیمت وست تگزاس اینترمدیت را محدود كرده است.
1397/12/16
13:09:15
5.0 / 5
4415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز