همزمان با درخواست كره برای تمدید معافیت از تحریم ایران؛

كره جنوبی جایگزینی نفت آمریكا با ایران را آزمایش كرد

كره جنوبی جایگزینی نفت آمریكا با ایران را آزمایش كرد ام آی جی تی: منابع آگاه اطلاع دادند كه كره جنوبی جایگزینی نفت فوق سبك آمریكا، به جای نفت ایران را آزمایش كرده است. این نفت توسط شركت انرژی آناداركو پترولیوم به فروش می رسد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر به نقل از رویترز، درحالی كه كره جنوبی منتظر تصمیم گیری واشنگتن در مورد تمدید مجوز این كشور برای خرید نفت ایران است، منابع آگاه اطلاع دادند كه این كشور جایگزینی نفت فوق سبك آمریكا، به جای نفت ایران را آزمایش كرده است. این نفت توسط شركت انرژی آناداركو پترولیوم به فروش می رسد.
كره جنوبی یكی از بزرگترین مشتریان آسیایی نفت ایران است و یكی از ۸ كشوری است كه سپس خروج آمریكا از توافق هسته ای و وضع تحریم های ضد ایرانی در ماه نوامبر، از واشنگتن برای خرید نفت از ایران معافیت دریافت كرده است.
انتظار می رود واشنگتن در ماه می این معافیت ها را كم كند كه این موجب می شود كره جنوبی در تأمین میعانات گازی خود از ایران با مشكل مواجه شود. میعانات گازی نوعی نفت خام فوق سبك است كه در صنایع بزرگ پالایشگاهی و پتروشیمی كره جنوبی مورد استفاده قرار می گیرد.
نفت سبك تگزاس غرب، دابلیوتی ال، بعنوان جایگزینی احتمالی برای میعانات گازی ایران در نظر گرفته شده است. این نفت سپس پالایش، مقادیر زیادی نفتا تولید می كند كه می توان از آن برای تولید محصولات پتروشیمی استفاده نمود. این نفت اغلب در بخش غربی حوزه نفتی پرمیان در تگزاس، تولید می شود.
سخنگوی آناداركو، جان كریستینسن، تأیید كرد كه این شركت در حال صادر كردن دابلیوتی ای است و اظهار داشت: ما انتظار داریم حجم این صادرات در آینده افزایش پیدا كند. البته او اشاره نكرد كه آیا كره جنوبی این نفت را آزمایش می كند یا خیر؟
منابع آگاه می گویند بزرگترین پالایشگاه كره جنوبی، اس كی انرژی و كوچك ترین پالایشگاه این كشور، هیوندای اویل بنك، در حال سنجیدن عیار این نفت خام و آزمایش نمونه ها هستند.
یكی از منابع می گوید: ای پی آی این نفت خام ۴۸ درجه است، بدین سبب به صورتی امكان این وجود دارد كه جایگزین میعانات گازی ایران شود، اما ما هنوز باید كیفیت این نفت خام را چك نماییم.
ای پی آی یا سنگینی نفت خام است، كه چگالی آنرا نشان داده است و مشخص می كند سپس پالایش چه محصولاتی از آن به دست می آید.
۳ منبع مطلع دیگر می گویند كه احتمالاً تمدید معافیت كره جنوبی با كاهش ۵ تا ۲۰ درصدی نفت از ایران میسر خواهد شد. آنها می گویند كره جنوبی كه یك متحد نزدیك آمریكا است، نمی خواهد رابطه خود با این كشور را خراب كند.
سندی فیلدن، مدیر تحقیقات نفت و محصولات نفتی در مورنینگ استار، می گوید: آنها از ترامپ می ترسند. آنها می خواهند به ترامپ بگویند ما همه نفت شما را می خریم.
طبق داده های شركت ملی نفت كره جنوبی، در دوره ژانویه تا فوریه، كره جنوبی ۱۷۶۲۳۷ بشكه در روز، نفت از ایران وارد كرده است، كه ۳۸.۵ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افت كرده است.
صادرات نفت آمریكا به كره جنوبی در ۲۰۱۸ به ۲۵۶ هزار بشكه در روز رسیده بود اما در ماه فوریه تا ۴۴۳ هزار بشكه در روز جهش كرد.
كره جنوبی قبلاً هم انواع دیگر نفت خام سبك آمریكا را خریداری می كرد، اما این دو خریدار (اس كی انرژی و هیوندای اویل بنك) اخیراً سپس كشف ناخالصی، محموله میعانات ایگل فورد را پس فرستاده اند.

1398/01/16
15:57:17
5.0 / 5
4605
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز