بررسی روند توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی

بررسی روند توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی به گزارش ام آی جی تی فاز ۱۴ پارس جنوبی از میان فازهای این میدان مشترك گازی بین ایران و قطر، به جز فاز ۱۱، تنها فازی است كه هنوز طرح توسعه آن تكمیل نشده و پیش بینی ها حاكی می باشد كه این فاز در سال ۱۳۹۹ به بهره برداری برسد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی از حدود ۲۰ سال پیش شروع شد و تا سال ۱۳۸۴، پنج فاز پارس جنوبی وارد مدار شد؛ از ۱۳۸۴ تا ۹۲، پنج فاز دیگر وارد مدار شد و از سال ۱۳۹۲ تابحال ۱۱ فاز مدار شده است. تا قبل از آخر سال ۱۳۹۸، ۲۷ فاز دریایی را در مدار تولید خواهیم داشت. اما از میان فازهای پارس جنوبی تنها فاز ۱۴ باقی مانده كه هنوز پرونده توسعه آن تكمیل نشده است. فازی كه به قول وزیر نفت تلاش می شود در سال ۱۳۹۹ به بهره برداری برسد.
در این راستا، محمد مشكین فام - مدیرعامل شركت نفت و گاز پارس - در گفتگو با ایسنا، درباره روند توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی توضیح داد: در مدیریت طرح پالایشگاه فاز ۱۴ تغییراتی از سمت كارفرما انجام شده است. تغییراتی هم در بخش پیمان كاری صورت خواهد گرفت. مقرر است یك مشاور MC برای بخش پیمان كار اتخاذ شود كه یك شركت توانمند است كه در پارس جنوبی كار كرده و پروژه های قبلی را با موفقیت به اتمام رسانده است كه به شركت IPMI و ای درو كمك نماید بتوانیم این پروژه را جمع بندی نماییم.
وی با بیان این كه سرمایه مورد نیاز برای توسعه فاز ۱۴ طبق قرارداد پیش می رود، اضافه كرد: توسعه این فاز به صورت كلی نزدیك به ۸۰ درصد پیشرفت داشته است اما در كانستراكشن عقب است. كالا خریداری شده اما اجرا نشده است.1398/01/17
14:34:48
5.0 / 5
4726
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز