عامری:

دو نرخی كردن بنزین بهترین راه است

دو نرخی كردن بنزین بهترین راه است ام آی جی تی: مدیرعامل پیشین شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با تاكید بر این كه با عنایت به شرایط كنونی، چاره ای به جز سهمیه بندی وجود ندارد، دلیلهای ضرورت سهمیه بندی را تشریح نمود.


فرید عامری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت قاچاق سوخت در ایران، اظهار نمود: این درست است كه شرایط جامعه هم اكنون به صورتی است كه قدرت خرید مردم محدود شده است، اما تفاوت نرخ بنزین در ایران با كشورهای همسایه، بسیار افزایش یافته و این مساله موجب افزایش میزان قاچاق می شود.
وی ادامه داد: هم اكنون تفاوت نرخ بنزین در ایران با كشورهای همسایه تا حدی است كه اگر همین روال ادامه پیدا كند و تدبیری برای آن اندیشیده نشود، در آینده نزدیك شاهد نایاب شدن بنزین در مناطق مرزی خواهیم بود و ایران در این مناطق با بحران روبه رو خواهد شد.
مدیرعامل پیشین شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با تاكید بر این كه جامعه كشش افزایش نرخ بنزین را ندارد، اظهار داشت: با عنایت به این كه جامعه كشش افزایش بنزین را ندارد، بهترین راهكار دو نرخی كردن آن است. به نظر من میزانی از مصرف معمول مردم كه مصرف بهینه است، مشخص می شود و این میزان با قیمت كنونی بنزین محاسبه می شود و اگر فردی بیشتر از مصرف متعارف جامعه استفاده نماید، وجه بیش تری باید پرداخت كند.
عامری افزود: البته معین نمی باشد اگر سهمیه بندی بنزین قطعی شود، چگونه اجرا می گردد. به نظر من، مجموعه نفت به روش قبل اعتقاد بیش تری دارد كه سهمیه را به هر خودرو اختصاص دهد. دیدگاه دیگری وجود دارد كه دیدگاه عدالت محورانه است و بر این تاكید دارد كه یارانه متعلق به همه مردم است و باید به همه تعلق بگیرد. البته این دیدگاه به بررسی بیش تری نیاز دارد و امكان دارد هرج و مرج ایجاد كند.1398/01/29
14:15:23
5.0 / 5
4914
تگهای خبر: بنزین , سوخت , شركت , قاچاق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز