برای بازیابی رمز كارت سوخت چه باید كرد؟

برای بازیابی رمز كارت سوخت چه باید كرد؟ ام آی جی تی: یكی از سوالات رایج بین مالكانی كه دارای كارت سوخت هستند، نحوه بازیابی رمز كارت سوخت است. مدت هاست كه سوخت گیری با كارت سوخت جایگاه دار صورت می گیرد و خیلی از افرادی كه دارای كارت سوخت هستند، رمز خودرا فراموش كرده اند و الان كه بحث ثبت نام كارت سوخت مطرح شده، درباره بازیابی رمز كارت سوخت خود نگران هستند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، درباره نحوه بازیابی رمز كارت سوخت این گونه اعلام شده كه هم اكنون افرادی كه كارت سوخت دارند اما رمز آنرا فراموش كرده اند، نباید اقدامی انجام دهند. مقرر است رمز همه كارت ها بازیابی شود و از زمانی كه استفاده از كارت سوخت الزامی شد، زمانی كه مالك خودرو برای اولین بار برای سوخت گیری به جایگاه بازگشت و كارت خودرا وارد نازل كند، پیامی در خصوص انتخاب رمز روی صفحه نقش می بندد و مالك می تواند رمز خودرا انتخاب نماید.

چگونه از موجود بودن كارت سوخت در پست باخبر شویم؟
با عنایت به این كه شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تاكید كرده است خودرو های نو شماره، دارای كارت سوخت بوده و كافی است مالكان آنها برای دریافت كارت سوخت خود به دفاتر پست بازگشت كنند، یكی دیگر از سوالات رایج این روزها درباره كارت سوخت این است كه مالك خودرو چگونه از این كه كارت سوخت خودرو در شركت پست است باخبر شود؟ شنیده ها از آن حكایت می كند كه هم اكنون كارتهای سوخت بسیاری در شركت پست مانده است. برای اینكه طی دو تا سه سال قبل زمانی كه پست برای ارسال كارت سوخت اقدام نموده، مالك خودرو برای دریافت آن در آدرس مورد نظر حضور نداشته است.
بر این اساس خودرو های نو، شماره ای كه طی دو تا سه سال اخیر خریداری شده اند، حتما دارای كارت سوخت هستند اما امكان دارد كارت سوخت آنها در شركت پست باشد. مخابرات بوسیله پیامك به برخی از مالكانی كه كارت سوخت آنها در شركت پست است، اطلاع رسانی خواهدنمود. اما بطور كلی مالكان این خودرو ها منتظر اطلاعیه های بعدی شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در این زمینه باشند.
اما مالكان خودرو های خارجی، قولنامه ای، فاقد كارت سوخت و كارت بانكی چه باید بكنند؟ در این میان افرادی هستند كه خودروی آنها خارجی، ورثه ای، قولنامه ای و… بوده یا امكان دارد نه كارت سوخت داشته باشند و نه كارت بانكی (طبق اعلام شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی افرادی كه كارت سوخت ندارند، باید یك كارت بانكی با هدف استفاده بعنوان كارت سوخت معرفی كنند)، این افراد موارد خاص هستند كه برای دریافت كارت سوخت باید به صورت حضوری به پلیس +۱۰ بازگشت كنند.

متقاضیان كارت سوخت حتما به سایت پست بازگشت كنند
طبق اعلام معاونت فنی و بازرگانی شركت ملی پست، با عنایت به این كه برخی كارت های سوخت در پست موجودند، افراد به سایت اصلی مراجعه نموده و حتما از موجودیت كارت خود، زمان ارسال آن و سایر فرآیندها باخبر شوند.
افراد باید به سایت شركت ملی پست مراجه كرده و در بنر اصلی سایت، لینكی قرار داده شده كه افراد با استفاده از vin خودرو وارد شده و می توانند مطمئن شوند كه كارت با كد فعال برای آنها وجود دارد. در همان جا هم مشخص است كه محصول درحال حاضر كجا و چه زمانی به دست مشتری می رسد. بدین سبب كل پروسه قابل كنترل است.
منبع:

1398/02/13
12:04:47
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: سوخت , شركت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز