آمریكایی ها مشتری نفت عراق شدند

آمریكایی ها مشتری نفت عراق شدند ام آی جی تی: پالایشگاه های آمریكایی به دنبال تحریم های دولت این كشور كه تأمین نفت مورد نیاز آنها را با مشكل مواجه كرده است ناچار شده اند به تأمین كنندگانی مانند عراق روی بیاورند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، آمار رفینیتیو آیكان و منابع بازرگانی نشان داد عراق، نیجریه، برزیل و آنگولا مقرر است ماه جاری بیشترین میزان نفت در ۱۸ ماه گذشته را به آمریكا تحویل دهند تا نیاز این كشور به نفت سنگین و ترش تأمین شود.

واردات ماه مه از این كشورها به حدود ۱.۲۳ میلیون بشكه در روز خواهد رسید كه بیشتر از دو برابر واردات آوریل است. این محموله ها شامل ۱۱ نفتكش حامل ۶۰۰ هزار بشكه در روز نفت عراق هستند كه بیشترین میزان واردات از این كشور در یك سال قبل به حساب می آید.

افزایش واردات پالایشگاه های آمریكایی از این كشورها نسبت به ماه پیش منعكس كننده عرضه كمتر ونزوئلا به سبب تحریم های واشنگتن و كاهش تولید داوطلبانه اوپك است كه تأمین گریدهای نفت سنگین و مدیوم ترش را دشوار كرده است. پالایشگاه های آمریكایی در حال اتمام فصل تعمیرات بهاری بوده و آماده ازسرگیری كامل فعالیت برای فصل تعطیلات تابستانی هستند كه تقاضا برای بنزین بالاتر می رود.

منابع بازرگانی اظهار كرده اند محموله های نفت این چهار كشور عمده ضرر ناشی از خرید كمتر نفت ونزوئلا را جبران خواهدنمود. اقدام آمریكا در ممنوعیت دلار برای دولت نیكلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، خرید نفت آمریكا از ونزوئلا به میزان حدود ۵۰۰ هزار بشكه در روز را سال قبل متوقف كرد.

تولیدكنندگان آفریقایی شامل نیجریه و آنگولا مقرر است ۴۲۰ هزار بشكه در روز نفت را در ماه میلادی جاری به آمریكا تحویل دهند كه بالاترین میزان در ۱۳ ماه اخیر است. نفت برزیل به میزان ۲۰۶ هزار بشكه در روز باز مقرر است در ماه مه به آمریكا وارد شود كه بیشترین میزان از اوت سال قبل است.

دریافت كنندگان این محموله های نفتی، خریداران آمریكایی هستند كه زمانی مشتری نفت ونزوئلا بودند. چهار نفتكش مجموعاً ۹۵ هزار بشكه در روز نفت عراق، نیجریه و برزیل را به پالایشگاه پاسكاگولای شركت شورون تحویل می دهند.

بر اساس گزارش رویترز، سه نفتكش كه از طرف شركت های والرو انرژی، نیوكوریج، نیوانرژی و پانتاریست كرایه شده بودند ماه جاری با ۱۸۷ هزار بشكه در روز نفت سبك بصره عراق به لوییزیانا، تگزاس و كالیفرنیا خواهند رسید.

منبع:

1398/02/17
13:44:34
5.0 / 5
4619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز