با كاهش دما در نقاط مختلف

مصرف برق فروكش كرد، اوج مصرف به كانال ۴۲ هزارمگاوات بازگشت

مصرف برق فروكش كرد، اوج مصرف به كانال ۴۲ هزارمگاوات بازگشت به گزارش ام آی جی تی با ورود سامانه جدید بارشی و كاهش دما در مناطق مختلف كشور اوج مصرف برق هم بعد از چند روز افزایش متوالی، روند كاهشی به خود گرفته است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، هر درجه افزایش دما حدود هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش بار مصرف را به همراه دارد، همین امر سبب شده است تا با افزایش یك درجه ای دمای متوسط كل كشور نسبت به مدت مشابه هفته گذشته اوج مصرف برق هم طی چند روز اخیر از حدود ۴۲ هزار مگاوات هفته گذشته به بیشتر از ۴۳ هزار و ۵۰۰ مگاوات برسد. افزایش دمای نقاط مختلف كشور و به دنبال آن استفاده هر چه بیشتر از سیستم های سرمایشی سبب شده بود تا از آغاز این هفته اوج مصرف برق همواره بیشتر از ۴۳ هزار و ۵۰۰ مگاوات باشد، اما از روز گذشته با ورود سامانه جدید بارشی و كاهش دما پیك مصرف هم مجدداً روند كاهشی به خود گرفته و وارد كانال ۴۲ هزار مگاوات شد. اوج مصرف برق كشور ساعت ۱۴: ۴۹ دقیقه ظهر روز گذشته به ۴۲ هزار و ۷۹۸ مگاوات رسیده بود كه این رقم در مقایسه با اوج مصرف تمامی روزهای این هفته حدود ۸۰۰ مگاوات كاهش یافته است.
روز گذشته كل مبادلات برق كشور حدود هزار و ۷۸۷ مگاوات بوده است كه از این میزان هزار و ۴۵۵ مگاوات مربوط به صادرات و ۳۳۲ مگاوات مربوط به واردات برق بوده است. همینطور در روز گذشته میزان ذخیره نیروگاه ها به پنج هزار و ۸۸۵ مگاوات و مصرف برق صنایع هم به چهار هزار و ۴۹۳ مگاوات رسیده بود.

1398/03/01
23:45:20
5.0 / 5
4909
تگهای خبر: سیستم , صادرات , كشور , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز