درپی بحران آلودگی

سیر نزولی تولید نفت روسیه ادامه دارد

سیر نزولی تولید نفت روسیه ادامه دارد ام آی جی تی: منابع آگاه اعلام نمودند تولید نفت روسیه در ماه جاری به سبب این كه صادرات بعد از آلودگی خط لوله دروژپا به اروپا كمتر شد، همچنان روند كاهشی داشته است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، پنج میلیون تن در خط لوله صادراتی دروژبا ماه گذشته به كلرید ارگانیك آلوده شد و قسمتی از این نفت آلوده همچنان در خطوط لوله سیستم دروژبا در بلاروس و اروپای شرقی مانده است.

روسیه موفق شده حدود دو میلیون تن از این نفت آلوده را از دروژبا خارج كند و هفته گذشته با بلاروس توافق كرد یك میلیون تن دیگر را پس بگیرد.

دو منبع صنعتی آگاه به رویترز اعلام نمود: صادرات نفت روسیه بوسیله خطوط لوله ترانس نفت همچون دروژبا در فاصله اول تا ۲۶ مه نسبت به ماه گذشته شش درصد كاهش پیدا كرده است.

به گفته منابع آگاه تولید نفت روسیه در مدت مشابه به ۱۱.۱۲۶ میلیون بشكه در روز رسید كه كمتر از ۱۱.۱۴۷ میلیون بشكه در فاصله اول تا ۲۱ ماه مه بود. تولید اخیر روسیه پایین ۱۱.۱۸ میلیون بشكه در روز سقف تولید روسیه تحت توافق كاهش تولید با اوپك است.

بحران آلودگی نفت روسیه به همراه صادرات كمتر از طرف ایران و ونزوئلا، قیمت های جهانی نفت را بالا برده است.

وزارت انرژی روسیه هنوز درباره این وضعیت اظهارنظر نكرده است. تابحال روسیه موفق شده قسمتی از جریان صادرات نفت به بلاروس، اوكراین و اسلواكی را از سر بگیرد.

شركت انرژی بل نفت كیم بلاروس روز دوشنبه اعلام نمود: بلاروس روز جمعه پمپاژ نفت آلوده به سمت روسیه را شروع كرد و تا اختتام روز یكشنبه ۸۰ هزار تن از آنرا به روسیه پس فرستاد.

پالایشگاه نفت موزیر بلاروس با ظرفیت برنامه ریزی شده در حال فعالیت است در صورتیكه پالایشگاه نووپلوتكس همچنان بعد از آلودگی نفت دروژبا با ظرفیت كمتری فعالیت می كند.

بر اساس گزارش رویترز، به دنبال مذاكرات رده بالایی كه هفته گذشته انجام گرفت نخست وزیر بلاروس اعلام نمود: روسیه تأیید كرده كه آماده است خسارات وارده در نتیجه آلودگی نفت را جبران كند.

منبع:

1398/03/07
14:59:34
5.0 / 5
5091
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز