آغاز عملیات اجرایی برق سازی راه آهن گرمسار- اینچه برون تا دو ماه آینده

آغاز عملیات اجرایی برق سازی راه آهن گرمسار- اینچه برون تا دو ماه آینده ام آی جی تی: وزیر نیرو در دیدار با وزیر انرژی روسیه اظهار داشت: همزمان با برگزاری پانزدهمین كمیسیون مشترك ایران و روسیه و توافقات حاصل شده میان دو طرف مقرر شده است تا عملیات اجرایی برق سازی راه آهن گرمسار- اینچه برون ظرف دو ماه آینده عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان در این ملاقات با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز دومین همایش همكاریهای استانی جمهوری اسلامی ایران و قفقاز شمالی روسیه، اظهار داشت: كارگروه همكاریهای استانی به نتایج خوبی رسیده است و دستاوردهای حاصل شده در كارگروه ها و كمیته های تخصصی این همایش در كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی و تجاری ایران و روسیه مورد بررسی نهایی قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: در ضمن این مدت مذاكرات بسیار خوبی در بخش های مختلف همچون در زمینه برق سازی راه آهن گرمسار- اینچه برون و با عنایت به پیشرفت های حاصل شده در مذاكرات انتظار می رود ظرف دو ماه آینده عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.
اردكانیان با اشاره به اینكه هفته گذشته لایحه الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، عنوان كرد: برمبنای قانون اساسی كشور ما، مصوبات مجلس می بایست به تأیید شورای نگهبان قانون اساسی نیز برسد كه این مهم در حال انجام می باشد و پیش بینی می نماییم تا اختتام ماه جون میلادی به امر هم صورت خواهد گرفت.
وزیر نیرو اشاره كرد: مناسب می باشد در مهلت دو ماهه پیش رو جلسه ای را با حضور وزرای مسئول این اتحادیه اقتصادی برگزار نماییم تا موضوعات مشترك مورد بررسی قرار بگیرد و بخش های خصوصی كشورهای عضو در جریان پروسه این موافقتنامه قرار بگیرند.
وی اشاره كرد: در حوزه دارویی نیز توافق شده است تا برای در سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ برنامه عملیاتی برای همكاریهای دارویی و بهداشتی داشته باشیم و پنج تا ۱۰ قلم داروی بیماری های نادر نیز به ثبت برسد و در مقابل نیز ما برای حدود ۶۰ قلم دارو درخواست ثبت داده ایم.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، اردكانیان افزود: در زمینه مسائل مربوط به مشكلات بانكی نیز تا یك ماه آینده كارگروهی با حضور مسئولان دو طرف برگزار می شود و امیدواریم مباحث و مشكلات موجود در این نشست حل و فصل شود؛ چونكه مشكلات نقل و انتقال مانع از پیشروی هر چه مناسب تر فعالیت های دو طرف خواهد شد.
همین طور در این جلسه الكساندر نواك - وزیر انرژی روسیه ایران - را شریك مهم و دیرینه روسیه دانست و اضافه كرد: توسعه روابط بین دو كشور یكی از عوامل مهم تأمین صلح و ثبات در خاورمیانه است و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
وی با تاكید بر این كه به دنبال تسهیل كریدور سبز گمرگی هستیم، افزود: همزمان با برگزاری كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و روسیه دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی و كارگروه همكاریهای استانی دو طرف برگزار شده است كه توسعه روابط این مناطق نقش مهمی در افزایش همكاریهای بین دو كشور خواهد داشت.
منبع:

1398/03/28
13:35:01
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: انرژی , تخصص , كشور , مشترك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز