وزیر نیرو:

دغدغه ما افزایش رضایتمندی مردم است

دغدغه ما افزایش رضایتمندی مردم است به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو با بیان این كه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۴ تصفیه خانه فاضلاب در كشور در مدار بهره برداری قرار داشت، اظهار داشت: امروز با بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب خوانسار ۲۲۱ امین تصفیه خانه فاضلاب كشور به بهره برداری رسید.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان امروز (چهارشنبه) در مراسم بهره برداری از تصفیه خانه و فاز اول شبكه فاضلاب خوانسار با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال با اشاره به اینكه سیستم های جمع آوری و تصفیه فاضلاب را یكی از جلوه های نوین توسعه یافتگی در دنیا است، اظهار نمود: كشورها هرچقدر توسعه یافته تر هستند توجه بیشتری به حفظ مسائل محیط زیست، بهداشت عمومی، استفاده بهینه از منابع آب و سرمایه گذاری در این طرح ها دارند.
وی با اشاره به اینكه طبق آمارهای جهانی هنوز از هر سه نفر در كره زمین یك نفر دسترسی به سیستم های بهداشتی اولیه ندارد، اظهار داشت: طی ۴۰ سال پیروزی انقلاب اسلامی و با وجود اینكه جنگ تحمیلی ۸ ساله فرصت های زیادی از كشور برای توسعه گرفت، در مقایسه با رژیم طاغوت كه تنها ۴ تصفیه خانه فاضلاب داشتیم، امروز ۲۲۱ امین تصفیه خانه فاضلاب در خوانسار به بهره برداری می رسد.

وزیر نیرو با بیان این كه دولت دوازدهم توجه جدی به مسائل آب و فاضلاب داشته است، اظهار داشت: اجازه برای برداشت از صندوق توسعه ملی هم كمك قابل ملاحظه ای به این عرصه كرده است، به صورتی كه تا دو سال آینده فعالیت هایمان در روستاها به صورت قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت.

اردكانیان افزود: هم اكنون هر هفته به حدود ۳۰ روستا آبرسانی می شود و این تعداد طی دو سال آینده به صورت قابل ملاحظه ای افزوده می شود و در دنیا قابل عرضه است.

وی با بیان این كه طی این سفر ۸ پروژه با اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومان در استان اصفهان افتتاح و دو پروژه هم كلنگ زنی می شود، اظهار داشت: در استان اصفهان ۲۰۷ پروژه آب و برق و فاضلاب با اعتبار ۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در حال اجراست كه به صورت متوسط پیشرفت فیزیكی پروژه ها ۶۳ درصد است.

وزیر نیرو افزود: دیر یا زود تمام ما مسئولان به اقتضای محدودیت های مسئولیت، شرایط سنی و سایر حوادث و اتفاقات اجتناب ناپذیر از مسئولیت دور می شویم و دوره هایی كه برای خدمت كردن وجود دارد، پشت سر می گذاریم، ازاین رو دغدغه و هدف مشترك همه ما این است كه احساس رضایتمندی را در مردم افزایش دهیم.

اردكانیان اضافه كرد: تمام مسئولان، هدف مشترك افزایش احساس رضایتمندی را دنبال می كنند، گرچه شاخص ها در هر منطقه متفاوت می باشد، اما اینكه مردم احساس كنند شرایط بهتر شده و رضایت داشته باشند و اینكه بعدها هركدام از ما چه سهمی در افزایش رضایتمندی مردم داشته ایم، بسیار اهمیت دارد.

وی تصریح كرد: اینطور نباشد كه خدایی ناكرده بعدها ببینیم سطح خدمات و كمیت و كیفیت آن در مقایسه با كشورهای دیگر بالاتر بوده، ولی احساس رضایتمندی مردم به خاطر خطاهایی كه داشته ایم آن طور كه باید افزایش نداشته است. تمام تلاش های ما باید منجر به افزایش تاب آوری مردم شود بخصوص در شرایطی كه با ظالمانه ترین تحریم ها مواجه هستیم باید با تلاش و همدلی و هم افزایی تاب آوری جامعه را بالا ببریم.

وزیر نیرو اظهار داشت: امیدواریم با گشایشی كه در آینده نزدیك در كشور ایجاد خواهد شد و مشاركت بیشتر بخش خصوصی بخصوص در بخش طرح های فاضلاب، بتوانیم تعداد قابل توجهی طرح های این بخش را تا آخر دولت دوازدهم به بهره برداری برسانیم.
منبع:

1398/03/29
14:42:43
5.0 / 5
4350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز