گازرسانی به 7600 واحد جدید صنعتی و تولیدی در اولویت قرار گرفت

گازرسانی به 7600 واحد جدید صنعتی و تولیدی در اولویت قرار گرفت ام آی جی تی: مدیر عامل شركت ملی گاز ایران اظهار داشت: افزون بر بخش های خانگی و تجاری، الان تعداد نیروگاه های برق متصل به شبكه گاز به 85 واحد و تعداد صنایع و واحدهای تولیدی تحت پوشش گاز كشور به 97 هزار و 638 مورد افزایش یافته است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، حسن منتظر تربتی با بیان این كه الان بیشتر از ۱۱۴۷ شهر و نزدیك به ۲۹ هزار روستای كشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار می باشند، اظهار نمود: از آغاز فعالیت دولت یازدهم تابحال ۱۷۲ شهر، ۱۴ هزار و ۵۷۰ روستا، ۱۷ نیروگاه و بیشتر از ۴۰ هزار واحد تولیدی و صنعتی به شبكه گاز كشور متصل شدند.
وی ادامه داد: با توسعه بیشتر از پیش صنعت گاز در بخش های مختلف شاهد بهره مندی خانوار بیش تری از نعمت گاز هستیم و این فعالیت ها سبب ایجاد رفاه عمومی، محرومیت زدایی، رونق اقتصاد، ایجاد اشتغال و حفظ محیط زیست شده است.
استان های ایران با گاز سبز می شوند
وی اشاره كرد: تا قبل از این با تكمیل برنامه گازرسانی، شاهد سبز شدن خیلی از شهرهای كشور بودیم و با گازرسانی به آخرین شهرها و روستاهای باقی مانده از این پس استان های سبز خواهیم داشت و گام به گام پرونده گازرسانی به شهرها و روستاهای باقی مانده بسته می شود.
تربتی با بیان این كه امسال، گازرسانی به ۲۰ شهر و ۳۰۶۲ روستای جدید در دستور كار شركت ملی گاز ایران قرار گرفته است، اظهار نمود: همین طور امسال آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۷ شهر و حدود ۴۰۰۰ روستای جدید در برنامه بوده ضمن آنكه مطابق با مصوبات شورای اقتصاد، گازرسانی به ۷۶۰۰ واحد جدید صنعتی و تولیدی در اولویت قرار دارد.
ایشان سپس با اشاره به روند رو به توسعه گازرسانی به شهرها، روستاها و واحدهای تولیدی و صنعتی در استان مازندران و افتتاح چند پروژه گازرسانی در این استان، اعلام نمود: الان در مجموع، ۹۷ درصد خانوار شهری و روستایی استان مازندران از نعمت گاز طبیعی بهره مند بوده و گازرسانی به ۲۱۲ واحد صنعتی و تولیدی در این استان مطابق با مصوبات شورای اقتصاد در حال اجراست.
بنا بر اعلام شركت ملی گاز، تربتی با اشاره به برنامه گازرسانی به یك شهر و ۳۰۶ روستای جدید در استان مازندران با اجرای ۱۰ طرح جدید، اظهار داشت: برمبنای برنامه زمان بندی، پرونده گازرسانی به شهرها و روستاهای این استان سرسبز تا سال ۱۴۰۰ بسته می شود.
اخیرا نیز نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر كردند ۱، ۵۰۰ میلیارد تومان برای گازرسانی روستاها در سال ۹۸ اختصاص پیدا كند، اخیرا نیز رئیس جمهوری ضمن اشاره به اتصال روزانه ۱۰ روستا به شبكه سراسری گاز وعده داد كه سالانه ۳۰۰۰ روستا به شبكه گاز كشور وصل می شوند.
منبع:

1398/04/05
12:33:26
5.0 / 5
4332
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز