كیفیت بنزین تولید ایران كم نظیر است

كیفیت بنزین تولید ایران كم نظیر است به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران اظهار داشت: نه تنها در بحث كمیت، بلكه در بحث كیفیت هم بنزینی را تولید می نماییم كه كیفیت آن در دنیا كم نظیر است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، علیرضا صادق آبادی بامداد امروز كه در پالایشگاه ستاره خلیج فارس میزبان تعدادی از اعضای فراكسیون نفت و نیروی مجلس شورای اسلامی بود، به دفاع از عملكرد وزیر نفت پرداخت و اظهار داشت: ۵۰ درصد حیات پارس جنوبی به ستاره خلیج فارس وابسته است.
وی درباره پالایشگاه ستاره خلیج فارس اظهار داشت: كار شبانه روزی در تمام اركان وزارت نفت ما را از تنگنا نجات داد، این در شرایطی است كه دشمنان در تحریم های جدید به دنبال صفر كردن صادرات نفت و میعانات گازی ما هستند.
مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ضمن تقدیر از عملكرد پالایشگاه های كشور در استمرار عملیات تولید، اشاره كرد: ذخیره نفت و بنزین در كشور مشابه ذخیره ارزی است و ما علاوه بر تأمین نیاز روزانه در حال ذخیره سازی هستیم.
وی میزان گوگرد موجود در بنزین تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس را كمتر از ۰.۵ پی پی ام و بالاتر از استانداردهای یورو ۵ عنوان نمود.
بنزین با كیفیت یورو در بندرعباس توزیع می شود
وی افزود: از بهمن ماه به سبب درخواست نماینده محترم استان هرمزگان، در این استان نیز بنزین و نفت گاز یورو توزیع می شود چونكه امروز هرمزگان بیشتر از ۵۰ درصد بنزین و ۳۰ درصد نفت گاز كشور را تولید می كند.
تغییر ماهیت فاز چهارم
معاون وزیر نفت با اشاره به اقدامات مهندسی و رفع گلوگاه های فازهای ۱، ۲ و ۳ پالایشگاه ستاره خلیج فارس، اظهار نمود: در روندی افزایشی ظرفیت پالایش ستاره خلیج فارس را از ۳۶۰ به ۴۸۰ بشكه میعانات گازی خواهیم رساند.
وی تشریح كرد: در ابتدا به دنبال ساخت فیزیكی فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس بودیم اما با توجه محدودیت منابع مالی و محدودیت زمان ساخت فاز چهارم به صورت نرم افزاری را در دستور كار قرار دادیم.
صادق با اشاره به اینكه آهن روی آهن گذاشتن افتخار نیست و همگان درانتها به رقم تولید نگاه می كنند، اضافه كرد: این كارِ نرم افزاری و عقل افزاری، ظرفیت فازهای موجود را از ۱۲۰ به ۱۸۰ هزار بشكه در روز خواهد رساند.
وی ضمن تاكید بر حساسیت میعانات گازی در معادلات انرژی كشور، بیان كرد: اگر ستاره خلیج فارس تولید نداشته باشد، تولید پارس جنوبی متوقف می شود و اگر تولید پارس جنوبی متوقف شود، تمام پتروشیمی ها تعطیل خواهند شد.
مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: حساسیت نفت خام هم برای ما كم نیست و ما با طرحی به دنبال افزایش صد هزار بشكه ای در این بخش هستیم.
وی اقدامات وزیر نفت را مورد ستایش قرار داد و اظهار داشت: در فضایی كه وزیر را محكوم به عدم اراده در پالایشگاه سازی می كنند، شاهد چنین شرایط درخشانی هستیم، حال باید از منتقدان پرسید كه اگر اراده می كردیم دیگر وضعیت پالایشگاه سازی چگونه رقم می خورد.
صادق آبادی تولید گازوئیل كشور را ۱۱۵ میلیون لیتر در روز و مصرف آنرا ۹۵ میلیون لیتر در روز عنوان نمود و اضافه كرد: در بنزین نیز ۱۰۵ میلیون لیتر در روز تولید و ۹۵ میلیون لیتر در روز مصرف داریم.
قانونی برای كنترل مصرف نیست
وی افزود: سیاست گذار حساسیتی بر افزایش مصرف ندارد و این به سبب تأمین سوخت از داخل است چونكه تولید داخلی بنزین نه بر واردات و نه بر صادرات اثری ندارد.
مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران اظهار نمود: این میزان مصرف با این تعداد خودرو سازگاری ندارد و این عدد را می توان در گینس بعنوان آماری منفی ثبت نمود.1398/04/06
10:57:35
5.0 / 5
4460
تگهای خبر: آب , انرژی , بنزین , پالایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز