با حضور وزرای نفت

نشست ۱۷۶ اوپك شروع شد

نشست ۱۷۶ اوپك شروع شد به گزارش ام آی جی تی یكصدوهفتادوششمین نشست سازمان كشورهای صادركننده نفت (اوپك) از دقایقی پیش، در مقر دائمی این سازمان در وین شروع به كار كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه، وزیر نفت، بامداد امروز (دوشنبه، ۱۰ تیرماه) وارد وین شد و در محل اقامتش در هتل كوبورگ در پاسخ به پرسشی درباره اینكه آیا ایران با تمدید توافق كاهش تولید برای ۹ ماه دیگر موافق است، اظهار داشت: من مشكلی با كاهش تولید ندارم، مشكل و گرفتاری اصلی اوپك هم اكنون، یكجانبه گرایی است.
۱۴ عضو اوپك در یكصدوهفتادوپنجمین نشست خود، تولیدشان را ۸۰۰ هزار بشكه در روز كاهش دادند. ایران، ونزوئلا و لیبی از این توافق معاف شدند. متحدان غیراوپكی هم همسو با این توافق، تولید خودرا ۴۰۰ هزار بشكه درروز كاهش دادند.
پیش بینی ها حاكی می باشد توافق كاهش تولید یك میلیون و ۲۰۰ هزار بشكه ای نفت اوپك و متحدانش در این جلسه تمدید می شود. همین طور اعضای اوپك در نشست امروز درباره تمدید دبیركلی محمد سانوسی باركیندو مذاكره می كنند كه شواهد از تمدید دبیركلی باركیندو برای یك دوره سه ساله دیگر حكایت دارد.
قیمت سبد نفتی اوپك روز جمعه، ۶۵ دلار و ۶۱ سنت برای هر بشكه تثبیت شد، باید دید قیمت نفت بعد از این نشست به چه رقمی می رسد.

1398/04/10
19:56:28
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: اوپك , تولید , سازمان , قیمت نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز