رئیس دوره ای اوپك:

بازار نفت نباید ابزاری برای حمله اقتصادی باشد

بازار نفت نباید ابزاری برای حمله اقتصادی باشد به گزارش ام آی جی تی وزیر نفت ونزوئلا و رئیس دوره ای اجلاس اوپك اعلام نمود باید از استفاده از بازار نفت بعنوان ابزاری برای حمله به كشورها، پرهیز شود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از پایگاه اینترنتی دبیرخانه اوپك، مانوئل كودو، وزیر نفت ونزوئلا، امروز (دوشنبه ۱۰ تیرماه) در سخنرانی افتتاحیه نشست ۱۷۶ اوپك اظهار داشت: از ونزوئلا، ما صدای خویش را بلند می نماییم تا از استفاده از بازار نفت بعنوان ابزاری برای حمله به اقتصاد كشورهای دارای حاكمیت كه به صورت مستقیم بر رفاه و توسعه مردم تأثیر می گذارد، پرهیز شود.
وی اضافه كرد: این بی شك ناعادلانه، غیرقانونی و غیراخلاقی است، بخصوص اگر كسی كه آنرا اعمال می كند، این كار را در كوشش برای برتری جویی انجام دهد.
رئیس اوپك اظهار داشت: در حدود ۳۰ ماه گذشته ما موفقیت قابل ملاحظه ای در كاهش سطح ذخیره سازی ها داشته ایم و و توازن نسبی را به بازار بازگردانده ایم و به تكامل ثباتی پایدارتر كمك كرده ایم، همسو با منافع تولیدكنندگان، مصرف كنندگان و اقتصاد جهانی.
كودو اظهار داشت: با عنایت به شدت ركودی كه صنعت نفت در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ با آن رو به رو شد، نمی توان در اهمیت این مسئله اغراق كرد. میانگین پنج ساله سطح ذخیره سازی نفت در كشورهای عضو سازمان توسعه و همكاریهای اقتصادی در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶ میلادی به رقم بی سابقه مازاد ۴۰۰ میلیون بشكه رسید.
وی اعلام نمود: باید اشاره شود كه اوپك و كشورهای غیر عضو اوپك امضاكننده توافق جهانی كاهش تولید نفت، همزمان و هنگام كوشش برای رساندن بازار به شرایطی متوازن تر، با افزایش تولید نفت دیگر تولیدكنندگان غیر اوپكی، بخصوص آمریكا، روبه رو شده اند.
وزیر نفت ونزوئلا اضافه كرد: با این وجود، دستاوردهای توافق جهانی كاهش تولید نفت در دو سال و نیم گذشته در جست وجوی بازار جهانی نفت باثبات تر، متوازن تر و پایدارتر، برای همه روشن هستند.
كودو اظهار داشت: در سطحی بالاتر، همچنان مهم می باشد كه هر كشور عضو مسئولیتی كامل برای محدودیت تولید خویش را بپذیرد. این بهترین راه برای همه ما برای ادامه دستیابی به موفقیت است.
وی اظهار داشت: همینطور مهم می باشد كه به اختلال های ناخواسته تولید در چند كشور عضو اوپك اشاره شود كه بر تحولات عرضه نسبت به كاهش تولید داوطلبانه در توافق جهانی كاهش تولید نفت، تأثیر بیشتری داشته است.
رئیس دوره ای اوپك اظهار داشت: این مسئله، مجموعه ای از عوامل در مجموعه عرضه جهانی نفت را به نمایش می گذارد كه در حفظ توازن كلی بازار جهانی نفت، تأثیر داشته اند.
كودو اعلام نمود: در نشست امروز، ما تحولات ۶ ماه گذشته و دورنمای بازار در باقی مانده سال ۲۰۱۹ و فراتر از آنرا مرور می نماییم و چگونگی ادامه كار در آینده را در نظر می گیرم.
وی در ادامه تاكید كرد باآنكه شرایط بازار نسبت به نشست پیشین اوپك بهبود یافته اند، پیشبینی ها نشان داده است برآورد تقاضای نفت كاهش و برآورد عرضه نفت غیر اوپك افزایش یافته است. بر این اساس، لازم است اعضای اوپك هوشیاری و تلاش خویش را حفظ كنند.

1398/04/11
13:34:30
5.0 / 5
4289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز