سخنگوی دولت:

20 سال زمان می برد كه همه چاه های غیرمجاز مسدود شوند

20 سال زمان می برد كه همه چاه های غیرمجاز مسدود شوند ام آی جی تی: سخنگوی دولت با اشاره به چاه های غیرمجاز در ایران، اظهار داشت: وقتی گفته می شود حدود 470 هزار حلقه چاه مجاز و حدود 320 هزار حلقه غیرمجاز داریم كه سالی 13 تا 14 هزار حلقه مسدود می شود، یعنی نزدیك به 20 تا 22 سال زمان می برد كه همه چاه های غیرمجاز كشور مسدود شوند؛ اما این مساله علاوه بر ابعاد زیست محیطی، ابعاد معیشتی نیز دارد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، نشست یك روزه "سمن، سرمایه اجتماعی و نظام تدبیر آب و انرژی" با هدف فراهم كردن بستر همكاری نهادی بین دولت و نهادهای مدنی در حوزه آب و انرژی در وزارت نیرو انجام شد.
علی ربیعی در این جلسه، با تاكید بر این كه دولت معتقد می باشد باید گفت وگوهای اجتماعی را سازمان یافته تر از گذشته دنبال كند، اظهار نمود: نهادینه شدن این امر و امتداد یافتن آن در درون وزارتخانه ها برنامه ای است كه در ماه های آینده دنبال خواهیم كرد.
ربیعی با تقدیر از برگزاری نشست مشترك با سمن های محیط زیستی در وزارت نیرو اظهار داشت: بطور قطع از نتایج این جلسه و دستاوردهای آن، به منظور برگزاری نشست های مشترك با سمن ها و افزایش سطح گفت وگوهای اجتماعی در وزارتخانه های نفت، صمت، كشور، جهاد كشاورزی و ارتباطات بهره می گیریم.
وی با بیان این كه ارتباطات راهبردی ریاست جمهوری برگزاری چنین جلساتی را دنبال می كند، عنوان كرد: سمن های محیط زیست با حضور فعال خود در گفت و گوهای اجتماعی بین دولت و نهادهای مردم گرا، می توانند مشوق و كشانه سایر سمن ها و نهادهای مردم گرا باشند.
سخنگوی دولت عبارت مرگ خاموش را در مقابل محیط زیست سالم عنوان نمود و اظهار داشت: فشار بر آب و خاك و از دست رفتن محیط زیست سالم می تواند آثار غیرقابل جبرانی را بجای بگذارد كه من از این پیامدها بعنوان مرگ خاموش یاد می كنم، برای اینكه محیط زیست با فقر، معیشت مردم و میزان رضایت و یا نارضایتی مردم ارتباط مستقیم دارد.
ربیعی با تاكید بر این كه حضور مؤثر سمن ها در جریانات مربوط به آب و محیط زیست و تعامل با دولت در این زمینه ها را برای جلوگیری از بروز مشكلات و یافتن چاره مشكلات احتمالی موجود مفید می باشد، اضافه كرد: یكی از خطرناك ترین رخدادهای اجتماعی، بحث عدم اعتماد است و حضور سمن ها كه نهادهای مردم گرا و مردم محور هستند، می تواند به افزایش اعتماد بعنوان یك سرمایه اجتماعی منجر شود.
وی با بیان این كه الگوی ارتباط وزارت نیرو با سمن ها باید به سایر وزارتخانه ها تسری یابد، اضافه كرد: تعاملاتی كه در بخش آب و آبفای وزارت نیرو با سمن ها شكل گرفته، سرمایه اجتماعی خوبی را فراهم خواهدنمود كه این سرمایه اجتماعی را باید پاس داشت و در جهت تسری آن به سایر وزارت خانه ها كوشش كرد.
سخنگوی دولت در ادامه مسئله محیط زیست را یك مسئله پیچیده و چندبعدی دانست و اظهار داشت: یك وزارتخانه و یك نوع نگاه نمی تواند به حل مشكلات زیست محیطی كشور و صیانت از محیط زیست به شكل بهینه منجر شود، بلكه باید تمامی نهادها، وزارتخانه ها و سازمان ها به این مسئله مهم ورود كنند.
دستیار ارتباطات راهبری ریاست جمهوری افزود: باید تعاملات با سمن ها را به شكلی پیش ببریم كه دستاوردهای آن به سیاست های محیط زیستی دولت تبدیل گردد. بیش ترین نقدها را در دولت تدبیر و امید شاهدیم؛ سمن ها نیز باید دولت را نقد كنند و ما از نقدها استقبال می نماییم اما از سمن ها می خواهیم كه به محدودیت ها و مشكلات ساختاری دولت هم توجه نمایند.
منبع:

1398/04/20
13:41:59
5.0 / 5
4358
تگهای خبر: آب , انرژی , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز