با تصویب مجلس

شرایط تأمین مالی طرح های پشتیبانی از توسعه صنایع پایین دستی نفت و گاز تعیین شد

شرایط تأمین مالی طرح های پشتیبانی از توسعه صنایع پایین دستی نفت و گاز تعیین شد به گزارش ام آی جی تی نمایندگان مجلس در مصوبه ای شرایط تأمین مالی طرح های پشتیبانی از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی را تعیین كردند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی بامداد امروز دوشنبه، ماده ۴ طرح پشتیبانی از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه مردمی را به تصویب رساندند كه بر مبنای آن تأمین مالی طرح ها با رعایت شرایط زیر صورت می گیرد:
الف- سهامداران شركت مجری موظفند حداكثر یك سال بعد از دریافت مجوز، نسبت به واگذاری حداقل ۳۰ درصد سهم شركت مجری از راه عرضه سهام یا صندوق سرمایه گذاری پروژه در چهارچوب قوانین مربوط و یا انتشار اوراق بهادار قابل تبدیل به سهام اقدام كنند؛ در غیر این صورت وزارت نفت موظف است نسبت به ابطال مجوز خوراك آنها اقدام نماید.
ب- تأمین مالی از راه ابزارها و نهادهای مالی بازار سرمایه و تضمین بازپرداخت اصل و فرع مبالغ سرمایه گذاری شده توسط مردم طبق قواعد و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار صورت خواهد گرفت. همینطور جهت تسهیل در فرایند تأمین مالی از این طریق شركت نفت ایران، بیمه ها و بانكهای مجاز زیر نظر بانك مركزی هم می توانند بعد از تأیید سازمان بورس اوراق بهادار در چهارچوب قانون بعنوان ركن ضامن ایفای نقش كنند.
پ- درمورد آن دسته از دارایی هایی كه تأمین مالی آنها از راه صدور واحدهای صندوق سرمایه گذاری پروژه جهت عرضه به عموم صورت می گیرد، هر گونه عوارض نقل و انتقال محاسبه می شود.
ت- درآمد حاصل از معامله دارایی به طرفیت صندوق سرمایه گذاری پروژه برای تأمین مالی از راه عرضه عمومی اوراق بهادار با نرخ مالی صفر محاسبه می شود و به نقل و انتقال آن هیچ گونه عوارضی تعلق نمی گیرد. هزینه استهلاك ناشی از افزایش ارزش دارایی در خرید مجدد همان دارایی توسط فروشنده به هر نحوی كه باشد، جزو هزینه های قابل قبول مالیاتی نخواهد بود.1398/04/24
13:47:34
5.0 / 5
4745
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز