یك مقام مسوول مطرح كرد:

سهم ۳۰ درصدی وسایل سرمایشی در مصرف برق

سهم ۳۰ درصدی وسایل سرمایشی در مصرف برق ام آی جی تی: رئیس انجمن علمی مدیریت مصرف انرژی بااشاره به مصرف 30 درصدی برق وسایل سرمایشی كشورگفت: به سبب كمبود آب طی چند سال قبل سالانه 800هزار كولر گازی وارد كشور شده است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از صدا و سیما، سعید مهذب ترابی، درباره مصرف ۳۰ درصدی برق وسایل سرمایشی در كشور اظهار داشت: به سبب كمبود آب چند سالی هست كه از كولرهای گازی استفاده می شود و شاهد ورود سالانه ۸۰۰ هزار كولر گازی به كشور هستیم. خیلی از كولرهای گازی بدون استاندارد هستند و هیچ نظارتی بر آن نیست و مصرف برق را دو برابر می كند.
رئیس انجمن علمی مدیریت مصرف انرژی ایران افزود: با عنایت به اینكه اعتبارات دولتی محدود است دولت باید برای جایگزینی كولرهای وارداتی بی كیفیت، زمینه را برای ورود بخش خصوصی برای تولید كولرهای گازی فراهم آورد. كولرهای گازی استاندارد ۲۰ درصد كمتر از كولرهای فعلی گاز مصرف می كند.
ترابی با اشاره به اینكه ۱۵ میلیون كولر آبی در سطح كشور وجود دارد، افزود: به جز ایران در هیچ كشوری از كولرهای آبی استفاده نمی گردد این كولرها آب و برق زیادی مصرف می كند و بطور متوسط هر ۲۴ ساعت ۱۵۰ لیتر آب استفاده می نماید.
این مقام مسئول افزود: مردم به سهم خود در مصرف برق صرفه جویی می كنند و وظیفه حكمرانی است كه با ورود فناوری و افزایش تولیدات با كیفیت، حق انتخاب كالای با كیفیت را به مردم بدهد. نرخ برق در كشور ما منطقی نیست و اگر منطقی شود مردم رعایت می كنند. زمانی كه مردم یك كشور در هنگام خرید كالا به برچسب انرژی توجه نمایند یعنی اینكه بهره وری انرژی در آن جامعه نهادینه شده است.

1398/04/26
14:34:21
5.0 / 5
4886
تگهای خبر: آب , انرژی , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز