برزگر: مبحث حق آبه روستاهای سلماس تعیین تكلیف شود

برزگر: مبحث حق آبه روستاهای سلماس تعیین تكلیف شود به گزارش ام آی جی تی نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مبحث حق آبه روستاهای سلماس بیان كرد: انتظار داریم مجلس ورود كند، ما تحقیق و تفحص كردیم امیدواریم گزارش آن به مجلس داده شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شهروز برزگر نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی جلسه علنی امروز مجلس با استناد به با استناد به اصول ۴۳، ۴۸، ۴۴، ۸۴، ۸۶ قانون اساسی اظهار داشت: شهرستان سلماس یك رودخانه زولاچای دارد، نزدیك ۱۴ روستا در اطراف آن است. از زمانی كه سد راه اندازی شده است حق آبه ۱۴ روستای اطراف آنرا قطع شده است، از وقتی سد راه اندازی شده است به ۵ روستا در شهرستان ارومیه از راه همین سد آبرسانی شد، بیشتر از ۲۰ میلیارد از منابع شهرستان سلماس در آنجا هزینه و زمین های آنها آباد شده است.
وی ادامه داد: زمین هایی كه كشاورزان در آنجا حق آبه داشتند به آب نیاز دارد، انتظار داریم مجلس ورود كند، ما تحقیق و تفحص كردیم. امیدواریم گزارش آن به مجلس داده شود، اول باید آب حق آبه داران اصلی داده شود. این مورد به عدالت جمهوری اسلامی ایران منافات دارد، در شهرستان ارومیه و بخشی از سلماس حق آبه نداشته اند ولی ۱۶ روستایی كه حق آبه داشته این حق آبه قطع شده است.1398/05/01
17:25:08
5.0 / 5
4185
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز