در پاسخ به مهر مطرح شد

كشف و قطع برق ۹ واحد تولید ارز رمز در پایتخت

كشف و قطع برق ۹ واحد تولید ارز رمز در پایتخت ام آی جی تی: مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ اظهار داشت: 9 واحدی كه میزان مصرف برق آنها مغایر با انشعاب خریداری شان بود، شناسایی و برق آنها را قطع كردیم تا مراحل قانونی مورد نظر را طی نماید.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، حسین صبوری مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ بامداد امروز در نشست خبری با خبرنگاران و در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر با اشاره به اینكه كاهش تلفات سیستم توزیع برق تهران، یكی از اهداف مهم در سیاست های اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: ابتدای سال ۹۷ میزان تلفات شبكه توزیع برق ۷.۳ درصد بوده كه درانتها سال ۹۷ به ۶.۴ رسید. این در شرایطی است كه برنامه ریزی كرده ایم تا آخر سال ۱۴۰۰ میزان تلفات شبكه توزیع برق تهران به ۰.۶ برسدو الان نیز شركت توزیع برق تهران بزرگ رتبه نخست در كاهش تلفات شبكه را در سطح كشور به خود مختص كرده است.
وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر در مورد با قطع برق واحدهای تولید ارزرمز در پایتخت توضیح داد: ماموریت ما، نظارت بر مصرف مشتركین برمبنای انشعاب خریداری شده آنهاست. در این راستا ۹ واحد كه میزان مصرف شان مغایر با انشعاب خریداری شده بود را شناسایی كردیم و مشخص شد مبادرت به تولید ارز رمز می كنند؛ بدین سبب برق این واحدها را فقط قطع كرده ایم تا سایر مراحل قانونی آن طی شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه ۱۳ درصد مشتركین برق كشور در تهران حضور دارند، اظهار داشت: ۱۰ درصد برق كل كشور در تهران مصرف می شود این در شرایطی است كه شبكه توزیع فشار مضاعف و ضعیف در تهران ۳۲ هزار كیلومتر است و وظیفه تأمین برق و نگهداری ۵۰۰ هزار چراغ معابر را نیز عهده دار هستیم.
صبوری افزود: ۷۶ درصد مشتركین تهرانی، خانگی هستند كه ۴۰ درصد برق شهر را مصرف می كنند. از طرف دیگر، باید گفت میانگین رشد مصرف برق پیش بینی شده، ۳.۵ درصد در سال بوده است، درحالی كه امسال از پیك بار مصرف برق سال قبل تابحال ۱۰۰ هزار مشترك جدید به مشتركین تهرانی اضافه شده است كه در مجموع ۲۰۰ مگاوات مصرف برق را افزایش دادند.
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ، دمای هوا در پیك مصرف برق امسال را ۴۲ درجه اعلام نمود و اظهار داشت: این دما رشد ۱ درجه ای را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه كرده است. پیش بینی می كردیم میزان مصرف برق در روزهای پیك ۵۰۰۰ مگاوات باشد كه با سیاست های مدیریت مصرف، این رقم به ۴۶۶۰ مگاوات رسید. به عبارت دیگر، حدود ۳۵۰ مگاوات مصرف برق مدیریت شد. این در شرایطی است كه امسال پیك مصرف برق، دو درصد رشد را تجربه نمود.
برق ۱۵ سازمان و بانك بدلیل مصرف بالا قطع شد
صبوری با اشاره به بخشنامه ابلاغ گردیده به تمامی ادارات، سازمان ها و نهادها اظهار داشت: این بخشنامه شامل سه بخش است كه در بخش نخست تمامی نهادها باید ۱۰ درصد مصرف خودرا كاهش داده، از سویی دیگر در صورت در اختیار داشتن دستگاه های مولد برق بخشی یا تمام نیاز خودرا از این دستگاه ها تامین كنند و در نهایت تمامی نهادها موظف شدند دمای دستگاه های خنك كننده خودرا روی ۲۵ درجه تنظیم كنند. وی با بیان اینكه هزار مجموعه را كه دارای كنتور هوشمند هستند پایش كردیم، افزود: رصد ما هم به صورت آنلاین است و هم مامورین خودرا به منظور بازرسی به محل های مورد نظر اعزام می نماییم كه در نتیجه این پایش ها برق مصرفی ۱۵ سازمان شامل بانك ها، وزارتخانه ها و سایر نهادها به مدت یك تا دو ساعت قطع شد اما در كل مصرف را مدیریت كرده و كاهش دادند. بگفته این مقام مسئول، تعداد قطعی پراكنده برق از نظر فنی نسبت به سال قبل ۱۰ درصد كاهش داشته این در شرایطی است كه برنامه كلی ما هوشمندسازی كنترهاست كه در همین راستا تا آخر سال جاری ۲۰۰ هزار مشترك پرمصرف برق خانگی و تجاری مجهز به كنتر هوشمند می شوند كه اقدامات لازم در این راستا را آغاز كردیم.مشتركان روزانه ۵۰۰ هزار تردد برای امور برق دارندمدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ با اشاره به اینكه سالانه شاهد ۵۰۰ هزار تردد برای امور مربوط به حوزه برق شامل خرید انشعاب و سایر امور مربوط به این حوزه بوده ایم، توضیح داد: از شروع سال ۹۷ با راه اندازی سامانه غیرحضوری ۱۵۲۱، ۹۰ درصد این مراجعات كم شد و به صورت غیرحضوری انجام می شود. البته در حوزه حذف قبوض كاغذی از روند اطلاع رسانی به مشتركین ۴۰ درصد مشتركین تهرانی كه جمعیتی حدود ۱.۷ دهم میلیون مشترك را می سازند شماره همراه خودرا به سامانه های مذكور معرفی كردند كه از شروع مهر ماه قبوض كاغذی آنها ارسال نخواهد شد. صبوری در ارتباط با اینكه چه اطلاعاتی در پیامك های ارسالی به مشتركین مطرح خواهد شد، اظهار داشت: در پیامك ها ارزش ریالی قبض، تاریخ پرداخت ارسال می شود و در تلاشیم امكاناتی را فراهم نماییم تا با استفاده از آن PDF قبض مورد نظر برای مشتركین قابل دریافت باشد و در كل باید گفت نگرانی در این زمینه وجود ندارد.۲۵ درصد مشتركان تهرانی پرمصرف هستند/ تمایل به خوش مصرفیوی با تاكید بر اینكه بطور كلی شركت توزیع برق تهران زیان ده نیست، اشاره كرد: ۱۰ درصد خاموشی ها امسال نسبت به سال قبل كاهش داشته است این در شرایطی است كه در نتیجه افزایش ارزش فلزاتی مانند مس، سرقت از شبكه نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشته است. این مقام مسئول درانتها با اشاره به اینكه پروژه به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان در دست بررسی و اجرا داریم، توضیح داد: ۲۵ درصد مشتركین تهرانی شامل بخشنامه قطع برق پرمصرفان بودند البته بررسی روند كلی اخیر نشان داده است كه مشتركین پرمصرف برق به سمت خوش مصرفی مایل شدند.

1398/05/16
15:44:54
5.0 / 5
4514
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سازمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز