اتفاق بد برای بازار نفت

اتفاق بد برای بازار نفت ام آی جی تی: تولید جهانی خودرو با سریع ترین نرخ از زمان بحران مالی كاسته می شود و مصرف نفت خام و كالاهای دیگر را می كاهد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، سازمان بین المللی تولیدكنندگان خودروی موتوری (OICA) اعلام نمود تولید جهانی خودروی موتوری سال قبل یك درصد كاهش پیدا كرد كه اولین كاهش سالانه از سال ۲۰۰۹ و سومین كاهش سالانه در ۲۰ سال گذشته بود.

اما روند تولید امسال در راه كاهش سریع تری قرار دارد و باآنكه تولید در ژاپن بالا رفته اما در آمریكا اندكی كاهش داشته و در سایر مراكز بزرگ خودروسازی شامل چین، هند و آلمان سقوط كرده است.

تولید موتور یكی از بزرگترین و شبكه ای ترین فعالیت در كل زنجیره ارزش جهانی است كه این فعالیت را برای اقتصاد جهانی محوری كرده است.

تولیدكنندگان موتور در بین بزرگترین مصرف كنندگان انرژی و مواد خام جهان، محصولات واسطه ای مانند پلاستیك، فولاد و آلومینیوم و خدماتی مانند بازاریابی و تبلیغات قرار دارند.

این صنعت منبع مهم تقاضا برای كالاهای سرمایه ای بادوام و مولد صادرات ارزش بالا و فراهم كننده اشتغال طبقه متوسط در بیشتر كشورها است. و زنجیره تامین و بازاریابی این بخش عامل بزرگ تقاضای داخلی و بین المللی برای بار و همینطور سوخت های حمل و نقل به خصوص دیزل است.

رشد در ناوگان خودرو سرتاسر جهان مهم ترین عامل مصرف سوخت های پالایش شده و متعاقب آن نفت خام است.

بنابراین تولید موتور در قلب سیستم انرژی جهانی قرار دارد. هم اكنون مشكلات صنعت كه تولید آن به مدت دو سال متوالی كاهش پیدا كرده است، علت كندی شدید رشد مصرف نفت از اواسط سال ۲۰۱۸ را توضیح می دهد.

كاهش تولید خودرو، عامل عمده اثرگذار در ضعف تولید و حمل بار جهانی بوده كه از اواسط سال ۲۰۱۸ گزارش شده است و علت كندی رشد مصرف نفت در سال میلادی گذشته را كه در نیمه اول سال ۲۰۱۹ وخیم تر شد، روشن می كند.

بر اساس گزارش رویترز، رشد مصرف نفت بعید است تا زمانی كه فعالیت بخش تولید بهبود پیدا كند، تسریع شود.
1398/05/24
08:51:20
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: انرژی , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز