نفت سنگین ایران حدود 2 دلار گران گردید

نفت سنگین ایران حدود 2 دلار گران گردید ام آی جی تی: طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپك، تولید نفت ایران در ژوییه سال 2019 به 2.213 میلیون بشكه در روز رسید و نفت سنگین ایران یك دلار و 77 سنت در هر بشكه گران گردید.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، گزارش اوپك بر اساس آمار منابع ثانویه نشان داده است تولید نفت ایران در ماه میلادی گذشته به ۲.۲۱۳ میلیون بشكه در روز رسید كه ۴۷ هزار بشكه در روز در مقایسه با تولید ۲.۲۶۰ میلیون بشكه در روز در ژوئن، كمتر بوده است.

طبق آمار منابع ثانویه، مجموع تولید اوپك كه متشكل از ۱۴ كشور است، در ماه ژوییه ۲۹.۶۱ میلیون بشكه در روز بود كه نسبت به ماه قبل از آن ۲۴۶ هزار بشكه در روز كاهش داشت. تولید نفت علاوه بر ایران، عموما در عربستان سعودی، ونزوئلا، لیبی و نیجریه كم شد، در صورتیكه تولید در عراق و الجزایر افزایش داشت.

قیمت نفت سنگین ایران در ماه ژوییه ۶۲ دلار و ۶۵ سنت در هر بشكه بود كه در مقایسه با ۶۰ دلار و ۸۸ سنت در هر بشكه در ژوئن، یك دلار و ۷۷ سنت یا معادل ۲.۹ درصد افزایش نشان داد. میانگین قیمت نفت سنگین ایران از شروع سال ۲۰۱۹ تاكنون، ۶۳ دلار و ۱۵ سنت در مقایسه با ۶۷ دلار و ۵۶ سنت در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ بوده است.

ارزش سبد نفتی اوپك در ژوییه حدود یك دلار و ۷۹ سنت یا معادل ۲.۸ درصد رشد پیدا كرد و به ۶۴ دلار و ۷۱ سنت در هر بشكه رسید. این شاخص بعد از دو ماه كاهش، در ژوییه از محدود شدن عرضه و تقاضای آسیایی بالاتر به خصوص از طرف چین حمایت شد. ارزش سبد نفتی اوپك از شروع سال ۲۰۱۹ تابحال به ۶۵ دلار و ۳۷ سنت در هر بشكه رسیده كه سه دلار و ۷۷ سنت در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ كمتر بوده است.

منبع:

1398/05/26
22:40:16
5.0 / 5
4219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز