رییس جمهور فرانسه خواستار شد

ممنوعیت فروش نفت ایران به هند را خاتمه دهید

ممنوعیت فروش نفت ایران به هند را خاتمه دهید به گزارش ام آی جی تی رئیس جمهور فرانسه از همتای آمریكایی خود خواست به تحریم فروش نفت ایران به هند خاتمه دهد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از اكونومیك تایمز هند، در صورت موافقت واشنگتن با چنین اقدامی، تامین نفت دهلی نو افزایش پیدا خواهد نمود.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز یكشنبه با همتای فرانسوی خود به مدت سه ساعت و نیم گفت و گو كرد. او همینطور قبل از ترك بیاریتز با امانوئل ماكرون، رئیس جمهور فرانسه گفت و گو كرد.

موضوع ایران در ضیافت ناهار روز شنبه ماكرون و ترامپ مطرح شده بود و رئیس جمهور فرانسه از همتای آمریكایی خود خواسته بود به تحریم فروش نفت ایران به هند و چین كه دو خریدار بزرگ انرژی ایران هستند، آخر دهد.

واشنگتن در ماه مه حاضر نشد معافیت شش ماهه برای خریداران بزرگ نفت ایران شامل هند، چین، یونان، ایتالیا، تایوان، ژاپن، تركیه و كره جنوبی را تمدید كند. ایران ۱۰ درصد از نیازهای نفتی هند را تامین كرده است و شماری از پالایشگاههای هندی برای فرآوری نفت ایران تجهیز شده اند.

بازگشت تحریمهای آمریكا ضد ایران همینطور سایر پروژه های هند در ایران شامل بندر چابهار را كه دروازه دسترسی به افغانستان، آسیای مركزی و اوراسیا است، آهسته كرد.

وزیر امور خارجه هند در ژوییه به پارلمان این كشور گفته بود روابط دوجانبه هند با ایران تحت تاثیر روابط با كشورهای ثالث قرار ندارد.
1398/06/05
13:06:13
5.0 / 5
4366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز