امروز انجام شد

تامین مالی اولین مرحله اوراق سلف نفت خام در بورس انرژی

تامین مالی اولین مرحله اوراق سلف نفت خام در بورس انرژی ام آی جی تی: پذیره نویسی و معامله مرحله اول داد و ستد عرضه اولیه 2500 میلیارد تومانی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام در روز جاری با موفقیت انجام شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، امروز (سه شنبه) پذیره نویسی ۱۳ هزار میلیارد ریالی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سبك داخلی توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی، به نمایندگی از دولت، در بازار مشتقه بورس انرژی ایران و در نمادهای "سنفت ۹۹۱"، "سنفت ۹۹۳" و "سنفت ۹۹۵" آغاز و با مشاركت متقاضیان با موفقیت معامله شد.
در این عرضه اولیه تعداد یك میلیون و ۷۳۹ هزارو ۲۳ اوراق به ارزش كل ۱۳۰۰ میلیارد تومان در بازار اوراق سلف استاندارد بورس انرژی ایران روانه میز فروش شد كه همه این اوراق با موفقیت از طرف متقاضیان خریداری شد.
فردا (۱۳ شهریور) نیز مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سبك داخلی در تابلوی اوراق سلف استاندارد بورس انرژی عرضه اولیه می شود. این اوراق توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران به ارزش۱۲۰۰۰ میلیارد ریال در بازار مشتقه بورس انرژی ایران در نمادهای "سنفت ۹۹۲"، "سنفت ۹۹۴" و "سنفت ۹۹۶" عرضه خواهند شد.
طی این دو روز مجموعا سه میلیون و ۳۴۴ هزار و ۲۷۵ قرارداد سلف موازی استاندارد نفت خام به ارزش ۲۵۰۰۰ میلیارد ریال با هدف تامین مالی فعالیت های دولت، عرضه اولیه خواهد شد.
مدت و سررسید قراردادهای مربوط به اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سبك داخلی ۱۳ ماهه بوده و اوراق مذكور در نمادهای سنفت ۹۹۱، سنفت ۹۹۲، سنفت ۹۹۳، سنفت ۹۹۴، سنفت ۹۹۵ و سنفت ۹۹۶ به روش حراج ناپیوسته به عموم سرمایه گذاران عرضه می شوند.
این اوراق منضم به اختیار خرید و فروش تبعی است و مهلت تسویه در دوره عرضه اولیه و معاملات ثانویه یك روز كاری بعد از انجام معامله و تسویه نقدی در سررسید حداكثر سه روز كاری بعد از آخرین روز معاملاتی خواهد بود.
منبع:

1398/06/12
18:54:27
5.0 / 5
4227
تگهای خبر: انرژی , خرید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز