مدیرعامل شركت ملی گاز ایران مطرح كرد؛

اشتغالزایی 2000 نفر برای گازرسانی به سیستان و بلوچستان

اشتغالزایی 2000 نفر برای گازرسانی به سیستان و بلوچستان به گزارش ام آی جی تی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شركت ملی گاز ایران اظهار داشت: 8000 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این استان در حوزه گازرسانی صورت خواهد گرفت.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، حسن منتظرتربتی در نشست هم اندیشی طرح گازرسانی به سیستان و بلوچستان بیان كرد: دولت به سیستان و بلوچستان توجه ویژه ای دارد و به جد در كوشش برای تحقق قول های داده شده است.
وی ادامه داد: گازرسانی سیستان و بلوچستان اولویت دولت و وزارت نفت می باشد و در زمینه تامین منابع گازرسانی به این استان هیچ محدودیتی وجود ندارد.
مدیر عامل شركت ملی گاز ایران در ادامه با اشاره به اینكه دولت و وزارت نفت بر استفاده از نیروهای بومی این منطقه برای انجام كارهای گازرسانی تاكید دارند، اضافه كرد: بیشتر از 2000 نفر نیرو هم اینك در حوزه گازرسانی سیستان و بلوچستان مشغول كار هستند و بزودی افراد بیشتری وارد این بخش خواهند شد.
وی با اشاره به اینكه امروز واژه محرومیت در سیستان و بلوچستان به واژه محبوبیت تبدیل گشته است، اضافه كرد: دوستی و كمك سایر استان های كشور كه به صورت استان معین در این منطقه فعالیت می نمایند به شكلی حس محبت و همدلی اقوام را به وجود آورده است. امروز حجم كار بسیاری در شهر زاهدان در حال انجام می باشد كه باید بابت صبوری مردم این شهر قدردان آنان بود.
وی افزود: با وجود همه شتاب و توسعه ای كه مدنظر است مبحث ایمنی نباید فراموش شود.
معاون وزیر نفت اظهار داشت: هم اینك ساخت و تولید لوله و دیگر ملزومات مورد استفاده در حوزه گازرسانی در داخل كشور انجام می شود و در این زمینه هیچ مشكلی وجود ندارد.
برخورداری بیشتر از ۲۵ هزار مشترك از نعمت گاز در شهر زاهدان
مدیرعامل شركت گاز سیستان و بلوچستان هم اظهار داشت: 25 هزار مشترك در سطح زاهدان از نعمت گاز برخوردار می باشند. شهرك صنعتی جاده میرجاوه، نخستین سی ان جی زاهدان، بیمارستان ارتش و تامین اجتماعی به شبكه گاز پیوسته اند.
به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رضا پنجابی اضافه كرد: گازرسانی به سه محور صنعتی برنامه ریزی شده و تا آخر سال طراحی این پروژه ها تمام می شود و عملیات اجرایی شروع می شود. هفته دولت گاز به شهر محمدان رسید و بزودی شهر بمپور هم به شبكه گاز متصل می شود.
مدیرعامل شركت گاز سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پیمانكار اجرایی شهر خاش مشخص شده و اقلام و تجهیزات این پروژه تامین شده است. گاز رسانی به شهرك صنعتی میرجاوه، انجام شد.
وی افزود: سالجاری در سه محور صنعتی كرمان - زابل - سیاهدك برای بهره مندی ۶۰ واحد كار، مطالعات امكان سنجی، انجام و تا آخر سال اجرا خواهد شد.
مدیرعامل شركت گاز سیستان و بلوچستان در حوزه شهر زابل اظهار داشت: كار علمك زنی در این شهر انجام شده و بزودی ۲ هزار انشعاب نصب خواهد شد.
وی در حوزه شهر چابهار و كنارك اظهار داشت: آخرین تغییرات باز طراحی این ۲ شهرستان انجام و از سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
در شهر زاهدان باید بیشتر از ۱۴۰ هزار انشعاب نصب و واگذار شود
استاندار سیستان و بلوچستان هم اظهار داشت: در شهر زاهدان باید بیشتر از ۱۴۰ هزار انشعاب نصب و واگذار شود اما حالا در حد مطلوب نمی باشد.
به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، احمدعلی موهبتی در نشست هم اندیشی گاز رسانی استان بیان كرد: اینكه پنج میلیون تومان وام بلاعوض برای گازرسانی به خانوارها اعطا می شود.
وی افزود: با عنایت به ظرفیت های دیگر دیده شده در بودجه در حوزه گازرسانی به سیستان و بلوچستان تا آخر این دولت هشت هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده كه ۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در بخش خطوط گازرسانی و هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در بخش هزینه های داخلی شهرها است.
استاندار سیستان و بلوچستان بیان كرد: در شهر زابل تنها ۱۰ نفر برای دریافت این وام و انجام كار گازرسانی اقدام نموده اند در حالیكه چهار هزار انشعاب در این شهر قابل واگذاری است.
وی ادامه داد: در مجموع در سیستان و بلوچستان ۶ هزار و ۵۰۰ پرونده در حوزه گازرسانی تشكیل شده كه سه هزار و ۷۷۳ نفر وام گرفته اند.
وی، تزریق تجربه استان های معین حاضر در سیستان و بلوچستان را مهم دانست و اضافه كرد: پنج استان در حوزه گازرسانی، چهار استان در حوزه بازسازی مدارس و ۶ استان در حوزه بنیاد مسكن در این استان حضور دارند كه باید از تجربیات این استان ها بهره برد.
استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان كرد: استانهای معین حاضر در این استان بعنوان سفیر هایی هستند كه پس از اتمام كارهای محوله شان بازگو كننده رفتار و اعمال مردم و مدیران این منطقه خواهند بود.1398/06/15
11:50:38
5.0 / 5
4771
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز