ریاست نمایندگان ایران بر سه كارگروه هفتادمین اجلاس كمیسیون بین المللی آبیاری و زهكشی در اندونزی

ریاست نمایندگان ایران بر سه كارگروه هفتادمین اجلاس كمیسیون بین المللی آبیاری و زهكشی در اندونزی ام آی جی تی: در جریان هفتادمین اجلاس كمیسیون بین المللی آبیاری و زهكشی در اندونزی ریاست سه كار گروه فنی و تاریخ آبیاری و زهكشی و سیلاب، شورای جهانی آبیاری و صرفه جویی آب كشاورزی را نمایندگان ایران عهده دار بودند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، كارگاه فنی بین المللی پایداری تاریخی آب درجریان هفتادمین اجلاس كمیسیون بین المللی آبیاری و زهكشی در اندونزی به ریاست نماینده ایران دكتر كامران امامی انجام شد.
در این سمینار ۱۲ مقاله از تجارب تاریخی كشورهای ایران، چین،، ژاپن، كره جنوبی، هند، اندونزی، آلمان، سریلانكا و یمن ارائه گردید.
جمع بندی خلاصه این كارگاه فنی عبارت است از:
۱- بشر در شرایط سخت قادر می باشد با موفقیت پروژه هایی بسیار جلوتر از زمان خودرا راه اندازی و بهره برداری كند.
۲- اگر میان هزینه های راه اندازی و بهره برداری پروژه ها تعادل لازم برقرار نشود، اثربخشی، كارآمدی و پایداری آنها تحقق نخواهد یافت.
۳- پایش پیوسته، انعطاف پذیری و تطبیق پذیری كلید پایدار سازه های آبی خواهد بود.
۴- با عنایت به عدم قطعیت های پارامترهای آب به خصوص سیلاب، تاب آوری سازه ها نقش مهمی در پایداری آنها ایفا نموده است.
۵- قوانین و بخشهای غیرسازه ای در كشورهای مختلف جزء لاینفك پایداری تاریخی پروژه های آبی بوده اند.
۶- انتقال فن آوری های كشورهای دیگر نقش مهمی در بهبود اثربخشی و كارآمدی پروژه های آب داشته است.
یاد آوری می شود كه ریاست كارگروه فنی و تاریخ آبیاری و زهكشی و سیلاب كمیسیون بین المللی آبیاری و زهكشی بر عهده دكتر امامی است.
تشكیل گروه كار شورای جهانی آبیاری به ریاست ایران
درحاشیه برگزاری سومین شورای جهانی آبیاری و هفتادمین اجلاس سالانه كمیسیون بین المللی آبیاری و زهكشی، كه روز پنجشنبه ۱۴ شهریور ۹۸ دركشور اندونزی برگزار شد، جلسه گروه كار شورای جهانی آبیاری به ریاست دكتر نی ریزی و معاونت مهندس سلامت از كشور ایران تشكیل شد. اهم موضوعات مطرح در این گروه كار عبارت بودند از: مشاركت حداكثری كمیسیون بین المللی سدهای بزرگ icid در نهمین اجلاس شورای جهانی با ارائه و برگزاری رویدادهای مختلفی با موضوعاتی چون مدیریت هوشمند آب در كشاورزی، زنجیره آب و غذا و انرژی، تاثیرات تغییر اقلیم بر سامانه های آبی، حركت از توسعه روستایی به سمت rural transformation، نقش زنان در مدیریت منابع آب و توسعه و ظرفیت سازی و فعالیت های آتی بخش جوان و مشاركت در معرفی سامانه های میراث جهانی آب طرح و مورد بررسی قرار گرفت. در نهایت جمع بندی این گروه كار ارتقا نقش كمیسیون در اجلاس دهم شورای جهانی آب بود.
برگزاری كارگروه صرفه جویی آب كشاورزی به ریاست دبیر كل كمیته ملی آبیاری و زهكشی ایران
در این كارگروه چارچوب اولیه برای تهیه دو كتاب شامل «سیاست های صرفه جویی آب در كشورهای مختلف» و «بررسی نقش آب بهای كشاورزی در صرفه جویی آب كشاورزی» توسط نمایندگان كشورهای عضو به تصویب رسید و اقدامات اولیه برای جمع آوری اطلاعات از كمیته های ملی كشورهای عضو از سال جاری آغاز خواهد شد. لازم به ذكر است ریاست گروه كار صرفه جویی آب كشاورزی برعهده اقای مهندس احسانی می باشد.
منبع:

1398/06/19
11:37:39
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: آب , انرژی , راه اندازی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز