موافقت اولیه با تخفیف 50 درصدی به فاضلاب تهران

موافقت اولیه با تخفیف 50 درصدی به فاضلاب تهران به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به درخواست از شورای شهر برای ارائه تخفیف 50 درصدی در امتداد تكمیل شبكه آب و فاضلاب، اظهار داشت: موافقت های اولیه انجام شده و این مساله باید در صحن شورا هم تصویب شود.


محمدرضا بختیاری در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه شورای شهر مصوبه ای درباره قیمت جدید حفاری در شهر تهران را به شهرداری ابلاغ كرده بود، اظهار نمود: طبق این مصوبه هزینه ها بالا می رود تا هر دستگاهی قادر به كند و كاو نباشد و شهر را از حالت خودش خارج نكند.
وی افزود: بحثی كه با شورای شهر و شهرداری درباره بحث فاضلاب تهران داشتیم، این بود كه اگر مصوبه مذكور در این شهر اجرا شود، طرح فاضلاب متوقف می شود برای اینكه هزینه ها بسیار بالاست.
مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب استان تهران افزود: در این راستا از شورای شهر درخواست تخفیف ۵۰ درصدی كردیم كه موافقت های اولیه انجام شده برای اجرای سیستم جدید فاضلاب انجام شده و باید در صحن شورا هم تصویب شود.
حدود ۷۶ درصد شبكه فاضلاب مناطق ۲۲ گانه تهران اجرایی شد
بر طبق این گزارش، در سال ۱۴۱۰ تولیدی پساب به یك میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمربع می رسد كه ۸۰۰ میلیون مترمربع آن متعلق به شهر تهران است. طبق آخرین اخبار حدود ۷۶ درصد شبكه فاضلاب مناطق ۲۲ گانه تهران اجرایی شده است و ظرف پنج سال آینده این طرح به اتمام خواهد رسید.
اجرای جدی پروژه فاضلاب تهران از حدود ۱۰ سال قبل در پایتخت شروع شده است. برای تكمیل این طرح باید ۹۰۰۰ كیلومتر شبكه فاضلاب در شهر تهران اجرایی شود كه تابحال ۶۸۰۰ كیلومتر از شبكه یاد شده به اتمام رسیده است.
طرح فاضلاب تهران همین طور نیازمند ۱۹۰ كیلومتر خطوط اصلی و تونل است كه تابحال ۱۸۲ كیلومتر آن اجرا شده است. به تعبیری شبكه فاضلاب تهران مراحل نهایی ساخت خودرا طی می كند. در تهران هفت و در استان تهران ۱۵ تصفیه خانه فاضلاب وجود دارد كه در افق ۱۴۱۰ باید این واحدها ۸۵۰ میلیون مترمكعب پساب تولید كنند. در چند سال اخیر به سبب تحریم های رخ داده تناسب بین اجرای تصفیه خانه و شبكه فاضلاب انجام نشده است؛ بنا بر این طی دو سال اخیر تمركز بیشتری روی تكمیل تصفیه خانه های فاضلاب صورت گرفته است.
در این راستا بختیاری چندی قبل از شورای شهر خواست كه در امتداد تكمیل شبكه آب و فاضلاب به آنها تخفیف ۵۰ درصدی بدهد.

منبع:

1398/06/30
20:02:04
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: آب , تحریم , تولید , حفاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز