مدیرعامل بورس انرژی به ام آی جی تی خبر داد

ارزآوری 200 میلیون دلاری فروش بنزین در بورس طی هر هفته

ارزآوری 200 میلیون دلاری فروش بنزین در بورس طی هر هفته به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل بورس انرژی ایران از ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار ارزآوری در هر هفته با عرضه بنزین در این بورس اطلاع داد.


سید علی حسینی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: از آغاز شهریور، هفته ای ۲۵ هزار تن نفت سفید برای تقویت رونق تولید و پشتیبانی از صنایع كوچك و متوسط در این بورس ارائه شد و همچنان ادامه دارد.
حسینی پشتیبانی از رونق تولید و صنایع داخلی همچون صنایع كوچك و متوسط را در دستور كار بورس انرژی ایران بیان كرد و اظهار داشت: این صنایع سهم بسزایی در اشتغال كشور دارند. با عرضه نفت سفید بعنوان خوراك صنایع شیمیایی و پالایشگاه های كوچك و متوسط به تدریج خریداران استقبال مناسبی از این عرضه ها داشتند.
مدیر عامل بورس انرژی ایران در مورد قیمت عرضه نفت سفید هم اظهار داشت: قیمت ها رقابتی و مناسب برای خریداران است و با عنایت به توان تولید داخل در پالایشگاه های بزرگ كشور، محدودیتی در عرضه نفت سفید در رینگ داخلی برای صنایع وجود ندارد و متناسب با تقاضا عرضه این محصول هم می تواند افزایش یابد.

عرضه های دلاری بنزین پر حجم تر می شوند
حسینی اضافه كرد: به صورت متوسط طی هفت هفته گذشته، بیشتر از ۱۰۰ هزار تن بنزین در هر هفته عرضه و همه آنها معامله شده است. همه این عرضه ها، در رینگ صادراتی انجام شده و مبتنی بر ارز است و تسویه آن از جانب شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران انجام می شود.
او همینطور از عرضه ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن بنزین، گازوئیل و گاز مایع در هفته اطلاع داد و اظهار داشت: حدودا همه این محصولات و فرآورده ها به فروش می رود و در برخی از عرضه ها هم خریداران با یكدیگر رقابت می كنند و قیمت های رقابتی نسبت به قیمت های پایه افزایش دارد.
حسینی اضافه كرد: بر مبنای برنامه ای كه در پیش داریم تا آخر سال جاری حجم این عرضه ها افزایش پیدا خواهد نمود و از نظر كیفیت هم تلاش می نماییم گریدهای مختلف و متنوع این فرآورده ها را عرضه نماییم و مقاصد صادراتی را گسترش دهیم.
مدیر عامل بورس انرژی ایران با اشاره به اینكه شرایط تحویل و تسویه را برای خریداران تسهیل كرده ایم اظهار داشت: با تمهیدات بوجود آمده در انبارهای تحویل این فرآورده ها، هم اكنون خریداران از فرایند تحویل راضی هستند و این نشان داده است كه برنامه منسجمی برای توسعه رینگ صادراتی بورس انرژی ایران وجود دارد.1398/07/01
21:40:59
5.0 / 5
4202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز