معاون وزیر نیرو:

58 روستای بالای 20 خانوار لرستان آب پایدار ندارند

58 روستای بالای 20 خانوار لرستان آب پایدار ندارند به گزارش ام آی جی تی معاون آب و آبفا وزارت نیرو اظهار داشت: ۵۸ روستای بالای ۲۰ خانوار در لرستان آب پایدار ندارند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مهندس قاسم تقی زاده خامسی در مراسم افتتاح سه مجتمع آبرسانی در لرستان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار نمود: هر كجا سه كلمه «عشق، عاشقی و خدا» بوده ما موفق بودیم و حادثه های تاریخی بزرگی در كشور همچون دفاع مقدس هم با همین سه شعار به پیروزی رسید.
وی خاطرنشان كرد: همه كسانی كه در عرصه سیل اخیر بودند و دیدند، قبول می كنند كه همین سه واژه «عشق، عاشقی و خدا» سبب شد بتوانیم موفق شویم و در یك زمان خیلی كوتاه حداقل آب را به مردم برسانیم.
معاون آب و آبفا وزارت نیرو عنوان كرد: امیدوارم همكاران در جهت ترمیم خسارت های سیل اقدام كنند؛ ما حدود ۲۰۰ میلیاردتومان اعتبارات برای سیل به لرستان اختصاص دادیم و حدودا نصف این اعتبار برای آب منطقه ای و نصف دیگر به آبفا و آبفار كه تخصیص آن به تدریج خواهد رسید هرچند معتقدیم كه این عدد برای استان مناسب نمی باشد كه امید می رود در مرحله دوم بتوانیم بخش عمده تری را اختصاص دهیم.
تقی زاده خامسی بیان كرد: در لرستان در حوزه آب، آبفار و آبفا الان نزدیك به ۳۰۰۰ میلیارد تومان پروژه در دست انجام داریم كه امسال حدود ۳۰۰ میلیارد تومان از این اعتبارات داده شده كه امیدواریم به تدریج این اعتبارات تخصیص داده شود و در سال های آینده هم سقف اعتبارات استان بالاتر برود تا بتوانیم محرومیت را بخصوص در روستاها كمتر نماییم.
وی افزود: در لرستان در بخش آبرسانی روستایی هنوز مشكل داریم به صورتی كه ۵۸ روستای بالای ۲۰ خانوار آب پایدار ندارند و امیدوار هستیم به تدریج انجام دهیم.
معاون آب و آبفا وزارت نیرو با اشاره به اینكه وزارت نیرو هفته ای ۳۰ روستا را در كشور به آب مطمئن تجهیز می كند، اضافه كرد: آب مطمئن و پایدار یعنی اینكه آبرسانی به صورت تانكری و چشمه ها صورت نمی گیرد؛ آب مطمئن و پایدار یعنی آبی كه در شهرها استفاده می شود یعنی همین آب را در روستا تامین نماییم.
تقی زاده خامسی تصریح كرد: در دولت دوازدهم حدود شش میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در روستاها فقط به آب پایدار رسیدند كه امیدوار هستیم این ۵۸ روستای لرستان هم جزء برنامه های همین دولت دوازدهم باشد و بتوانیم در این دولت كل روستاهای بالای ۲۰ خانوار لرستان را از نظر آب پایدار پوشش بدهیم.
وی به بازدید از بعضی از سدهای لرستان اشاره و اظهار نمود: برنامه داریم ساختگاه بعضی از سدها مانند سد تنگ معشوره را از نزدیك ببینیم تا بتوانیم راهكاری برای كنترل سیلاب پیدا نماییم.1398/07/04
13:27:41
5.0 / 5
4234
تگهای خبر: آب , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز