معاون وزیر نفت خبر داد:

تولید ۷۹ میلیون لیتر بنزین پاك در كشور

تولید ۷۹ میلیون لیتر بنزین پاك در كشور به گزارش ام آی جی تی معاون وزیر نفت در امور پالایشی اظهار داشت: هم اكنون حدود 79 میلیون لیتر بنزین پاك در كشور مطابق استانداردهای یورو تولید می شود كه نمی توان خاصیت آلایندگی را به آن نسبت داد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، علیرضا صادق آبادی در «پنجمین كنگره نفت و نیرو» كه امروز ۱۷ مهرماه برگزار شد، با اشاره به اینكه نمی توان گفت سوختی كه تولید می شود، تنها عامل آلایندگی هوا است، گفت: در این زمینه باید با تاكید بر آمار و ارقام صحبت كرد. شاخصه های مختلفی در زمینه تشخیص آلایندگی وجود دارد. بطور مثال درصد گوگرد، یكی از عوامل مؤثر بر ایجاد آلایندگی است كه رقم وجود چنین آلاینده ای در سوخت های تولیدی كل كشور به میزان قابل توجهی كم است.
وی همین طور با اشاره به اینكه میزان تولید آلایندگی در سوخت های مصرفی كشور به میزان قابل توجهی از نوع احتراق بستگی دارد، اضافه كرد: البته نمی توان تأثیر كیفیت سوخت در ایجاد یا عدم ایجاد آلودگی را كتمان كرد.
به گفته معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی، اگر یك نوع سوخت را در دو خودروی متفاوت (استاندارد بالا ـ استاندارد پایین) مورد استفاده قرار دهیم، خواهیم دید كه میزان تولید آلایندگی نهایی از این دو خودرو كه از یك سوخت بهره برده اند، یكسان نیست درحالی كه كیفیت بنزین تولیدی كشور را خیلی از سازمان های نظارتی همچون سازمان ملی استاندارد و سازمان محیط زیست تحت نظارت و پایش منظم دارند.
صادق آبادی میزان تولید بنزین یورو ۵ پالایشگاه ستاره خلیج فارس را ۴۵ میلیون لیتر در روز اعلام نمود و افزود: میزان ذرات آلاینده این نوع بنزین تولیدی در این پالایشگاه نیم پی پی اِم است كه این میزان در سطح بین الملل تا ۱۰ پی پی ام نیز مجاز است.
وی تولید بنزین پاك در پالایشگاه اراك را ۱۷، پالایشگاه اصفهان ۱۲ و تبریز را ۳ میلیون لیتر دانست و توضیح داد: هم اكنون حدود ۷۹ میلیون لیتر بنزین پاك در كشور تولید می شود كه این حجم تولید از استانداردهای یورو تبعیت می كند، بدین سبب نمی توان كیفیت پایین را برای این بنزین تولیدی معتبر دانست.
مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، علت حل نشدن چالش آلودگی هوا را تشخیص اشتباه بیماری، عنوان و اشاره كرد: از آنجایی كه علت بیماری را اشتباه تشخیص می دهیم، راه درمان را نیز اشتباه می رویم. اگر تأثیر نوع و میزان احتراق موتور خودرو ها را جدی بگیریم، متوجه مشكلات پیش آمده می شویم.
صادق آبادی تاكید كرد: قبل از این ذرات معلق موجود در ۲۵ میلیون لیتر از نفت و گاز تولیدی كشور ۱۰ هزار پی پی ام است كه حالا به ۱۰ پی پی ام كاهش یافته است.


منبع:

1398/07/18
14:11:07
5.0 / 5
4295
تگهای خبر: آب , بنزین , پالایشگاه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز