مدیرعامل شركت BP

كوشش برای حذف گاز اشتباه است

كوشش برای حذف گاز اشتباه است ام آی جی تی: مدیرعامل شركت BP تلاش ها برای حذف گاز طبیعی بعنوان منبع گرمایش برای ساختمانهای جدید و در نیروگاهها را محكوم و اعلام نمود حذف گاز در امتداد تلاشها برای حذف كربن از اقتصاد، یك ریسك عظیم و غیرضروری است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، باب دادلی، مدیرعامل شركت BP در كنفرانس نفت و پول لندن به كمپین مایكل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورك برای به حاشیه كشاندن گاز در نیروگاهها و ابتكار دهها شهر بزرگ آمریكا برای توقف ساخت ساختمانهای جدیدی كه گاز منبع گرمایش آنهاست، اشاره نمود و همین طور از قول دولت انگلیس برای اختتام دادن به استفاده از گاز بعنوان گرمایش در خانه های جدید تا سال ۲۰۲۵ انتقاد نمود.

مایكل بلومبرگ در ژوئن قول داده بود كمپین تعطیلی همه نیروگاههای زغال سوز آمریكا و توقف رشد گاز را از نظر مالی تامین كند.

مدیرعامل شركت BP با اشاره به فراوانی، منعطف بودن و هزینه ارزان گاز، آنرا مكمل منابع انرژی تجدیدپذیر دانست و اظهار نمود: ما به هر ابزار قابل دسترسی نیاز داریم. گاز نقش مهمی در گذر انرژی دارد و حذف گاز، دست زدن به یك ریسك عظیم و غیرضروری است.

وی در ادامه اشاره كرد: كمپین هایی نظیر كمپین یاد شده امكان دارد با نیات خوبی باشند اما گرفتار گمراهی شده و بر اساس معادل نادرست میان گاز و زغال سنگ و بر اساس این فرضیه هستند كه اقتصاد كاملا الكتریكی مقرر است بزودی ظهور كند. در صورتیكه با سوییچ از زغال سنگ به گاز، جهان در ظرف مدت یك دهه انتشار بیشتر از ۵۰۰ میلیون تن دی اكسید كربن را كاهش داده است.

بر اساس گزارش پلاتس، شركت BP عموما به نفت متمركز بوده و در مقایسه با رقیبانش در توسعه كسب و كار LNG كندتر عمل كرده است. انتظار می رود برنارد لونی، مدیر بخش بالادستی BP و جانشین دادلی كه در فوریه سمت مدیرعاملی را بر عهده می گیرد، رویكرد جدیدی را در پیش بگیرد.

منبع:

1398/07/18
18:45:27
5.0 / 5
4380
تگهای خبر: انرژی , شركت , گاز , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز