هندیها باردیگر مشتری نفت ونزوئلا شدند

هندیها باردیگر مشتری نفت ونزوئلا شدند ام آی جی تی: پالایشگاه هندی ریلاینس اینداستریز بعد از چهار ماه وقفه، مقرر است بارگیری نفت ونزوئلا را در اكتبر ازسربگیرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، آمریكا در ژانویه صنعت نفت ونزوئلا را هدف شدیدترین تحریمها قرار داد و واردات نفت این كشور را متوقف كرد. اما به این بسنده نكرد و در اوت تحریمهایش را با تهدید شركتهای غیرآمریكایی به مجازات در صورت كمك مالی به دولت نیكلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا تشدید كرد.

این تدابیر چندین مشتری بزرگ شركت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا و اپراتورهای نفتكش را به وحشت انداخت و موجب انباشت نفت به فروش نرفته شد و در نتیجه این شركت ماه گذشته ناچار شد تولیدش را كم كند.

سخنگوی شركت ریلاینس اعلام نمود این شركت اجازه یافته است سوختهای مجاز تحت تحریم های آمریكا همچون دیزل را برای ونزوئلا تامین كند و در قبال محصولات نفتی، نفت خام این كشور را دریافت كند.

بنا بر اسناد و آمار كشتیرانی كه توسط رفینیتیو آیكان گردآوری شده است، شركت ملی نفت چین و زیرمجموعه های این شركت خرید نفت ونزوئلا را در اوت متوقف كردند. سایرین همچون ریلاینس تا همین اواخر نفت ونزوئلا را از شركت روس نفت روسیه خریداری می كردند.

ریلاینس به نفت ترش سنگین ونزوئلا نیاز دارد برای اینكه پالایشگاههای این شركت برای فرآوری این نوع نفت تجهیز شده اند. تحریمهای آمریكا مقابل ونزوئلا و ایران، دسترسی پالایشگاهها به این گرید نفتی را دشوارتر كرده است.

طبق اسناد شركت PDVSA، شركت ریلاینس دو كشتی برای بارگیری نفت در اواخر اكتبر به بندر خوزه ونزوئلا فرستاده است. این نفتكشها در حال عبور از كانال سوئز هستند.

شركت انی ایتالیا نیز یك نفتكش سوئزمكس برای بارگیری یك میلیون بشكه نفت سنگین Merey ونزوئلا در اواسط اكتبر، اعزام كرده است.

بر اساس گزارش رویترز، شركت PDVSA باید حدود ۳۹ میلیون بشكه ذخایر نفت به فروش نرفته كه این شركت را مجبور كرده تولیدش را كم كند و بلندینگ نفت را متوقف نماید را كم كند و خرید نفت از طرف شركت ریلانس می تواند به كاهش سطح ذخایر نفت ونزوئلا كمك نماید.

منبع:

1398/07/19
19:00:52
5.0 / 5
4474
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز