یك مقام مسئول به مهر خبر داد

نرخ خوراك پالایشگاه ها كاهش پیدا كرد

نرخ خوراك پالایشگاه ها كاهش پیدا كرد به گزارش ام آی جی تی سخنگوی اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفتی اظهار داشت: به دنبال انتقادات نسبت به شركت ملی نفت درباره نوع قیمت گذاری خوراك پالایشگاه ها، حالا نرخ خوراك به قیمت شهریورماه سالجاری بازگشته است.سید حمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه به دنبال انتقادات مطرح شده نسبت به شركت ملی نفت ایران درباره نوع قیمت گذاری خوراك پالایشگاه ها حالا نرخ خوراك به قیمت شهریور ماه سال جاری بازگشته است، اظهار داشت: روز گذشته به سبب انتشار خبر برخورد موشك به نفتكش ایرانی، قیمت نفت افزایش پیدا كرد. همین افزایش قیمت موجبات نگرانی افزایش مجدد قیمت خوراك پالایشگاه ها را فراهم نموده است.
وی اضافه كرد: انتظار ما از شركت ملی نفت ایران این بود كه خوراك پالایشگاه را با نرخ تخفیف دار در اختیار پالایشگاه ها قرار دهند.
به گفته حسینی بنزین و گازوییل در بورس انرژی به صورت میانگین در هر تن ۱۰۰ دلار زیر قیمت های جهانی فروخته می شود چون كه این منطقه كشش قیمت هایی مطابق نرخ های بین المللی را ندارد.
سخنگوی اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی با اشاره به اینكه شركت ملی نفت ایران در انتها دوره مالی پالایشگاه ها قیمت خوراك را اعلام می كرد، افزود: نرخ خوراك پالایشگاهی داخلی معادل نرخی كه با تخفیف به مشتریان در مقاصد مختلف خارجی تخصیص داده می شود، محاسبه نمی شود؛ چنین رویه ای باعث می شود تا حضور پالایشگرهای ایرانی در بازارهای بین المللی خیلی سخت شده و حتی در بعضی موارد بازارهای صادراتی در آستانه از دست رفتن قرار بگیرند. این مقام مسئول نرخ فوب خلیج فارس را رقمی گنگ دانست و گفت: قیمت گذاری خوراك باید به نحوی باشد كه امكان رقابت با رقبای خارجی خویش را داشته باشیم؛ چنانچه شركت ملی نفت ایران نفت صادراتی خویش را با تخفیف روانه مقاصد صادراتی می كند.

1398/07/20
19:16:37
5.0 / 5
4557
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز