تحكیم نفوذ روسیه بر مهمترین منطقه نفتی جهان

تحكیم نفوذ روسیه بر مهمترین منطقه نفتی جهان ام آی جی تی: در جریان سفر رئیس جمهور روسیه به امارات متحده عربی، توافقهای همكاری نفتی میان دو كشور به امضا رسید.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رئیس جمهور روسیه در امتداد سفر منطقه ای برای تحكیم حضور در خاورمیانه، به كشور نفت خیز امارات متحده عربی سفر كرد. ولادیمیر پوتین در ۱۵ اكتبر از عربستان سعودی به ابوظبی رفت و در فرودگاه مورد استقبال شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد امارات متحده عربی قرار گرفت. شیخ محمد در اظهاراتی در كاخ قصر الوطن ابراز امیدواری كرد كه سفر پوتین تاثیر عمیقی برای تحكیم روابط استراتژیك میان دو كشور داشته باشد.

پوتین نیز به ستایش روابط دوستانه میان مسكو و ابوظبی پرداخت و اظهار نمود: ما همكاری نزدیك در زمینه مسائل مهم جهانی و منطقه ای را حفظ نموده ایم.

طبق گزارش خبرگزاری تاس، در جریان سفر رئیس جمهور روسیه، دو طرف شماری توافقنامه در بخشهای انرژی و سرمایه گذاری امضا كردند.

پوتین و ملك سلمان در ریاض در مراسم امضای قراردادهای سرمایه گذاری به ارزش میلیاردها دلار میان دو كشور كه بخشهایی مانند هوافضا، فرهنگ، سلامت و فناوری پیشرفته را دربرمی گیرد، حاضر بودند.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار نمود: این توافقات شامل تحكیم همكاری میان كشورهای اوپك پلاس شامل تولیدكنندگان اوپك و غیراوپك است.

روسیه عضو اوپك نیست اما با این گروه در مدیریت عرضه و تقویت قیمتها بعد از ریزش قیمتهای بازار نفت در سال ۲۰۱۴ همكاری نزدیكی داشته است.

پوتین اظهار نمود كه روسیه اهمیت ویژه ای برای توسعه روابط دوستانه و دوجانبه با عربستان سعودی قائل است.

پادشاه ۸۳ ساله عربستان سعودی نیز اظهار داشت: ریاض به دنبال همكاری با مسكو در تمامی زمینه هایی است كه امنیت، ثبات، صلح، مقابله با افراط گرایی و تروریسم و تقویت رشد اقتصادی را به همراه می آورد.

رییس جمهور روسیه در جریان دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی اعلام نمود كه صندوق سرمایه عربستان سعودی ۱۰ میلیارد دلار برای پروژه سرمایه گذاری مستقیم خارجی مشترك در روسیه مختص كرده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، اولین دیدار پوتین از عربستان سعودی و امارات متحده عربی در بیشتر از یك دهه گذشته كه از متحدان قدیمی آمریكا در منطقه هستند، در حالی انجام می گیرد كه مسكو تحت تاثیر تحریمهای آمریكا، در رسیدن به هدف نرخ رشد سه درصدی تولید ناخالص داخلی ناموفق مانده است.

منبع:

1398/07/24
22:39:10
5.0 / 5
4267
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز