وزیر نیرو تاكید كرد:

حذف قبوض كاغذی ارتباطی به افزایش قیمت برق ندارد

حذف قبوض كاغذی ارتباطی به افزایش قیمت برق ندارد به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو با تاكید بر ادامه پیگیری حذف قبوض كاغذی آب و برق اظهار داشت: حذف قبوض ارتباط به افزایش قیمت ندارد و شهروندان می تواند در صورتیكه سوتفاهمی دارند با شماره ۱۲۱ تماس حاصل بگیرند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان در انتها صد و هفتادومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز موضوعات مختلفی توسط اعضا شورای شهر تهران عنوان شد كه امیدواریم در آینده نزدیك با امضای تفاهم نامه های بیشتر از میان وزارت نیرو و شورا و شهرداری بتوانیم اقدامات خوبی برای تهران انجام دهیم.
وی در پاسخ به سوالی درباره حذف قبوض كاغذی برق و افزایش قیمت برق اظهار داشت: بدون شك حذف قبوض كاغذی در حال انجام می باشد و ادامه دارد با عنایت به مصوبه سال ۱۳۹۸ تعرفه های انرژی ۷ درصد افزایش پیدا كرده كه ارتباطی با حذف قبوض برق ندارد.
او افزود: افراد پرمصرفی كه الگوی مصرف را رعایت نمی كند، ۱۶ درصد بیش تر از این ۷ درصد باید پرداخت كند. اما حذف قبوض كاغذی افزایش قیمت برق به یكدیگر ارتباط ندارند و اگر شهروندان سوتفاهمی در این زمینه دارند، می تواند با شماره ۱۲۱ تماس حاصل كنند.
وزیر نیرو درباره فرونشست های زمین در شهر تهران هم اظهار داشت: در جلسه امروز گزارشی در این رابطه عرضه دادیم و این آمادگی وجود دارد كه در ارتباط با فرونشست های زمین در تهران با مدیریت شهری اقدامات علمی و فنی مشتركی انجام دهیم.
وزیر نیرو در پاسخ به سوالی درباره فقدان روشنایی مناسب در بعضی معابر تهران همچون بازار و بعد از تاریك شدن هوا اظهار داشت: شهرداری های مناطق معابری كه فاقد روشنایی مناسب هستند را می توانند اطلاع دهند تا نسبت به تامین روشنایی آنها اقدام گردد، همینطور خود وزارت نیرو هم رصد، پایش و احقاق معابر فاقد روشنایی را انجام می دهد و نسبت به تامین روشنایی معابر اقدام می كند.
تشكیل كارگروه مشترك جهت بررسی فرونشست زمین
وزیر نیرو همینطور بامداد امروز با حضور در جلسه شورای شهر تهران پیشنهاد كرد كه كارگروهی ویژه فیمابین وزارت نیرو و شهرداری برای پرداختن به مسئله فرونشست در تهران ایجاد شود.
اردكانیان با بیان این كه در شروع سال آبی قرار داریم و بنا به پیشبینی های سازمان هواشناسی وضعیت بارش در آذرماه نرمال گزارش شده است اظهار داشت: برنامه ریزی ها بر مبنای وضعیت نرمال تهیه شده اما از آنجائیكه كشور ما یك دوره ی خشكسالی ۱۰ ساله را پشت سر گذاشته، طبیعتا این بارش ها تا مدت ها باعث برگشت رطوبت از دست رفته خاك می شود.
وی با بیان این كه سیلاب اخیر علاوه بر مشكلات عدیده ای كه ایجاد كرد، بركاتی هم داشت و یكی از این بركات افزایش امكان تولید انرژی در سدهای چند منظوره بوده است اظهار داشت: خوشبختانه امسال توانستیم سه ركورد در بخش برق داشته باشیم كه یكی از آنها ركورد تولید برق بود. كه امسال ۳۰۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه ها افزوده شد كه در شرایط تحریم دستاورد ارزشمند ای بود.
او با بیان این كه ركورد دوم این است كه در بخش مصرف توانستیم ۳۸۰۰ مگاوات برق در اوج بار تابستان تولید نماییم و تابستان را به خوبی پشت سر بگذاریم اظهار داشت: ركورد سوم هم افزایش تولید برق در كشور بود بگونه ای كه امكان صادرات فراهم گردید و در سالی كه طی شد بالاترین میزان انرژی به كشورهای همسایه بخصوص عراق صادر شد.
وی با بیان این كه معتقدم تا زمانی كه اصلی ترین نقطه ضعفمان را هدف نگیریم مشكلات حل نمی گردد اظهار داشت: سیستم كاملا متمركزی در اداره امور كشور بوجود آمده كه این سیستم متمركز در استانها آثار و عوارض منفی ایجاد كردند و ضعف دوم ما بخشی نگری است كه بر ما حاكم شده كه پشت پرده و ریشه اعظم مشكلات ما است.
اردكانیان با اشاره به سوابقش در وزارت كشور اظهار داشت: معتقدم كه باید كار بزرگی از تهران شروع شده و با الگو برداری، سایر شهرها هم به سمت یك وضعیت مطلوب و تاب آور بروند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این كه تا زمانی كه خطوط و مرزها ما را از یكی شدن و یكی دیدن خدمات شهری دور كند، مشكلات حل نمی گردد اظهار داشت: من با صمیمانه ترین حالت اینجا هستم و آمادگی داریم كه در حوزه آب و برق یك برنامه مشترك تدوین نماییم. با اولویت بندی كارهای مشترك را در بالاترین سطح همكاری ادامه دهیم.
وی با بیان این كه به من گفته اند چه كارگروهی در بحث پس آب بین شهرداری و وزارت نیرو شكل گرفته و در آستانه نهایی كردن یك تفاهم نامه هستیم اظهار داشت: اگر به خود من باشد، فكر می كنم كه باید یك مدل توسعه یافته پیش ببریم و آن این است كه پروژه های مشترك تعریف نماییم و در یك بازه زمانی كوتاه مدت مشكلات را حل نماییم.
ایشان در ادامه با بیان این كه در مورد وضعیت فرو نشست تهران باید بگویم كه رسیدگی به این مشكل در شرح وظایف هیچ دستگاهی نوشته نشده است اظهار داشت: بیایید كارگروهی بین وزارت نیرو و شهرداری ایجاد شود و سرآغازی برای پرداختن به چنین موضوعی باشد و حتی این مسئله را به حناچی هم می گوییم اما لازم است كه شورای شهر وارد شود.
تكمیل شبكه فاضلاب تا پنج سال آینده
به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، وزیر نیرو از تكمیل شبكه فاضلاب تا ۵ سال آینده اطلاع داد.
اردكانیان در پاسخ به سوالات اعضای شورای شهر با بیان این كه ۷۵ درصد شبكه فاضلاب شهر تهران اجرایی شده و ظرف پنج سال آینده این شبكه كامل می شود اظهار داشت: اعضای شورای شهر از حق آبه پارك چیتگر سخن گفتند اما باید این را بدانید كه بخشی از پارك چیتگر با آب تصفیه شده شهری آبیاری می شود كه این مورد قابل قبول نیست.
وی در مورد ایجاد دو تصفیه خانه در مناطق ۴ و ۲۲ اظهار داشت: مدل این دو تصفیه خانه بزودی نهایی می شود و بعد از آن مبحث زمینی كه تصفیه خانه در آن ایجاد می شود را با مدیریت شهری بحث خواهیم كرد.
اردكانیان هم چنین درباره كم آبی شهرستان ری با بیان این كه یك پروژه ساماندهی آبهای سطحی برای شهر ری در نظر داریم اظهار داشت: بزودی و به دنبال اجرای این پروژه مشكل آب ری حل می شود. هر چند كه مسؤلان شهر ری تقاضای اختصاص سه یازدهم آب را دارند كه این مورد زیاد است و بیشتر از آن چیزی است كه ما تصور می نماییم در ری نیاز باشد.
وزیر نیرو در مورد وضعیت دكل های برق هم با بیان این كه در مبحث دكل های برق همكاری خوبی با شهرداری تهران داریم اظهار داشت: بزودی دكل های بیشتری از سطح زمین در تهران جمع آوری خواهد شد.
او با بیان این كه از سال ۹۵ سالانه ۶۵۰۰ كیلومتر فشار ضعیف از سطح زمین جمع آوری و به زیر زمین انتقال داده شده است اظهار داشت: در پنج سال آینده كل شبكه زیر زمینی خواهد شد.
وی هم چنین درباره وضعیت فرونشست در تهران با بیان این كه قرار نیست بنشینیم و نگاه نماییم كه چطور فرونشست برای تهران رخ می دهد اظهار داشت: باید كاری نماییم به گونه ی كه بعدا نگوییم در فلان تاریخ یك مصوبه داشتیم كه موضوعش فرونشست بود و اصلا این فرونشست ها به ما ربطی ندارد.1398/07/28
17:07:10
5.0 / 5
4205
تگهای خبر: آب , انرژی , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز