مدیرعامل آبفای استان تهران مطرح كرد:

اجرای خط دوم آبرسانی سد طالقان یك گام برای پدافند غیرعامل تهران

اجرای خط دوم آبرسانی سد طالقان یك گام برای پدافند غیرعامل تهران به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل آبفای استان تهران اظهار داشت: طرح انتقال آب از سد طالقان به آبگیر بیلقان یكی از طرح هایی است كه در امتداد اجرای پدافند غیرعامل استان تهران تاثیر بسزایی دارد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، محمدرضا بختیاری مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان تهران در نشست خبری به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، با اشاره به اینكه این شركت متولی تامین و توزیع آب استان تهران از لحظه ای كه بعنوان سهم استانی تخصیص می یابد دسترسی عادلانه و مقرون به صرفه همه شهروندان به آب شرب است، اظهار داشت: یكی دیگر از وظایف این شركت برخورداری پایدار همه شهروندان از امكانات دفع بهداشتی فاضلاب است. استان تهران با جمعیت حدود ۱۴ میلیون نفر در ضمن روز كه ۹۲ درصد آنرا جمعیت شهری تشكیل می دهد، حدود ۲۰ درصد جمعیت كشور را در خود جای داده است.
وی اضافه كرد: تامین آب این میزان از جمعیت كه روزانه بطور میانگین سه میلیون و ۲۰۰ هزار متر مكعب آب مصرف می كنند نیازمند، استفاده و به كارگیری به روزترین و استانداردترین فناوری های موجود در این زمینه است.
این مقام مسئول افزود: با عنایت به اصل تاب آوری و تداوم خدمت رسانی به پیاده سازی مباحث این حوزه و همین طور مطالعه و اجرای اقدامات حوزه پدافند غیرعامل با هدف مقابله با بحران، به مقاوم سازی شبكه و تاسیسات آبفا روی آورده اند.
بختیاری یكی از اولویت های كاری این شركت را توجه به ارزش پساب در تغذیه سفره های آب زیرزمینی و همین طور كاربرد آن در صنایع و كشاورزی عنوان نمود و اظهار داشت: چنین اقداماتی را با توسعه شبكه های اصلی و فرعی فاضلاب و راه اندازی تصفیه خانه ها ممكن می نماییم. در این بین همچون اقداماتی كه در حوزه ارتقا و تاب آوری آبفای استان تهران عملیاتی كرده ایم ساماندهی برای اقدامات پدافند غیرعامل، شناسایی و طبقه بندی دارایی های شركت، انجام مطالعات پدافند غیرعامل و... بوده است. در همین راستا با هدف سازمان دهی اقدامات پدافند غیرعامل اقدام به ایجاد مركز مدیریت بحران، ریسك و پدافند غیرعامل در این شركت كرده ایم.
به گفته این مقام مسئول، تدوین برنامه عملیاتی ۱۰ ساله در حوزه های مدیریت بحران همچون اقداماتی بوده است كه برای اجرایی شدن اهداف پدافند غیرعامل از آن بهره برده ایم.
بختیاری نتیجه مطالعات پدافند غیرعامل در تاسیسات آبفای استان تهران را مقاوم سازی خطوط انتقال آب، مخازن آب و همین طور تهیه و به كارگیری ظرفیت های جایگزین زیرساختی (طرح حضرت قمر بنی هاشم) و... عنوان نمود.
مدیرعامل شركت آبفای استان تهران موافقت شورای پدافند غیرعامل استان تهران را با اجرای خط دوم آبرسانی از سد طالقان به آبگیر بیلقان را یكی از پیشنهادها در امتداد اجرای سیاست های پدافند غیرعامل تهران عنوان نمود و اضافه كرد: تاكید بر ضرورت اجرایی شدن مصوبه شورای پدافند غیرعامل استان تهران جهت همكاری شهرداری تهران و اداره كل حفاظت محیط زیست استان تهران درباب اجرای سرریزهای اضطراری فاضلاب شهر تهران همچون پیشنهاداتی است كه در امتداد اجرای طرح های پدافند غیرعامل مطرح كرده ایم.

1398/08/14
10:37:37
5.0 / 5
4392
تگهای خبر: آب , راه اندازی , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز