تعیین نرخ برق استخراج ارز مجازی تا ۱۰روز دیگر

تعیین نرخ برق استخراج ارز مجازی تا ۱۰روز دیگر به گزارش ام آی جی تی سخنگوی صنعت برق از تعیین نرخ برق استخراج ارز مجازی ظرف ۱۰روز آینده اطلاع داد.


مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این سؤال كه چه نرخی برای این منظور در نظر گرفته شده است، اظهار نمود: نظر دولت، متوسط نرخ صادراتی برق است و هیات دولت هم آنرا تصویب كرده است. ما هم در قالب همان تعرفه بررسی می نماییم.
بر طبق این گزارش، استخراج ارز مجازی با گرم شدن هوا و افزایش میزان مصرف برق در تابستان به یكی از بحث های داغ تبدیل شد؛ به صورتی كه بخش قابل توجهی از افزایش مصرف برق بنابراین بود؛ موضوعی كه استخراج كنندگان ارز مجازی آنرا رد و ادعا كردند در ساعات اوج مصرف برق، دستگاه های خویش را خاموش می كنند.
آنها البته از شفاف نبودن قانون گلایه داشتند و می گفتند در حالیكه برخی افراد مانند دبیر شورایعالی فضای مجازی استخراج ارز مجازی را قانونی می دانند، برخی دیگر آنرا غیرقانونی دانسته و حتی وزارت نیرو مبادرت به جمع آوری مزارع ارز مجازی كرده است.
آیین نامه هیات وزیران
در نهایت معاون اول رئیس جمهور در ۱۳ مردادماه، آئین نامه اجرایی استخراج فرآورده های پردازشی رمزنگاری شده در كشور را به منظور ایجاد بستری امن، كم هزینه، شفاف و پرسرعت برای تبادلات اقتصادی و به كارگیری با رویكرد تسهیل فضای كسب وكار ابلاغ نمود.
در این آئین نامه ضمن قانونی شمردن فعالیت ماینرها در ایران، حق و حقوقی برای ان ها در نظر گرفته و شرط و شروطی هم برایشان گذاشته شد. یكی از مهم ترین بندهای این آئین نامه ضمن این كه استخراج رمز ارز در آن بعنوان صنعت شناخته شد، به تعرفه استخراج رمزارزها اختصاص دارد كه بر مبنای آن مقرر شد تأمین برق متقاضیان استخراج رمزارزها صرفاً یا با دریافت انشعاب برق از شبكه سراسری یا با راه اندازی نیروگاه جدید خارج از شبكه سراسری صورت گیرد.
تعرفه برق متقاضیان استخراج فرآورده های پردازشی رمزنگاری شده رمزارزها (ماینینگ) با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما كه توسط وزارت نیرو تعیین و اعلام می شود، محاسبه و اعمال خواهد شد.
از آن زمان تابحال نرخ شفافی از جانب دولت در این عرصه اعلام نشده است و به نظر میرسد ظرف نهایت ۱۰ روز دیگر این نرخ مشخص شود.1398/08/16
19:07:52
5.0 / 5
4493
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز