در گزارش ام آی جی تی اعلام شد

عرضه ۲میلیون بشكه نفت و میعانات هفته آینده در بورس

عرضه ۲میلیون بشكه نفت و میعانات هفته آینده در بورس به گزارش ام آی جی تی نماینده شركت ملی نفت ایران در بورس انرژی از عرضه ۲ میلیون بشكه نفت و میعانات گازی طی هفته آینده در بورس انرژی اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال تخفیف های خوبی به مشتریان عرضه شده است.امیرحسین تبیانیان، نماینده شركت ملی نفت ایران در بورس انرژی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه اطلاعیه عرضه نفت خام و میعانات گازی امروز یا فردا منتشر می شود، اظهار داشت: بر مبنای پیشبینی و برنامه ریزی های انجام شده، هفته آینده نفت خام سبك، سنگین و میعانات گازی هر یك به میزان ۲ میلیون بشكه روانه رینگ بین المللی بورس انرژی می شوند.
وی درباره علت وقفه در عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی توضیح داد: شركت ملی نفت ایران در حال ایجاد تغییرات و بروز رسانی هایی در رویه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی بوده است و قصد داشتیم از تعطیلات گوناگونی كه در ماه گذشته شاهد آن بودیم بهره برده و این بروزرسانی را اعمال نماییم. البته پیشبینی می كردیم این بروزرسانی ها شامل عرضه های آبان ماه هم بشود.
این مقام مسوول افزود: بر مبنای قانون، شركت ملی نفت ایران محدودیت و الزامی در «زمان» عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی ندارد و تنها موظف به عرضه نفت و میعانات در هر ماه است؛ اما خود شركت ملی نفت ایران به علت رعایت نظم و پایداری این عرضه را به صورت منظم انجام می داد. ضمن اینكه ما عرضه را متوقف نكردیم چون كه بر مبنای قانون چنین اختیاری نداریم.
تبیانیان درباره چالش هایی كه در زمینه صادرات نفت زمینی وجود داشت، خاطرنشان كرد: این مشكل با گمركات حل شد. از آنجایی كه چنین روند صادراتی از راه راه های زمینی تازه بود و از سویی اظهارنامه ها باید به اسم اشخاص یا شركت ملی نفت ایران صادر می شد، با مشكلی دست و پنجه نرم می كردیم كه حل و فصل شد.
نماینده شركت ملی نفت ایران در بورس انرژی در پاسخ به اینكه نظر شركت ملی نفت ایران درباره پیشنهاد مطرح شده در خصوص كاهش قیمت پایه نفت عرضه شده در بورس انرژی چیست، اظهار داشت: با تعیین قیمت نفت صادراتی به مقصد مدیترانه بعنوان قیمت پایه نفت عرضه شده در بورس، كه پایین ترین قیمت صادراتی نفت ایران است، در حقیقت بیشترین تخفیف را در قیمت پایه نفت عرضه شده لحاظ كردیم. از طرفی زمانی كه تقاضایی روی تابلو عرضه قرار گرفته است، تخفیفاتی هم در نظر گرفتیم؛ گواه چنین گزاره ای این است كه هر تقاضایی كه روی تابلو قرار گرفت، معامله آن انجام شد.
وی تصریح كرد: اینكه گفته می شود تخفیف نمی دهیم كاملا غلط است، اما در نظر داشته باشید كه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس تنها یك روش فروش است و باید بین تخفیف های عرضه شده در بورس و روش های دیگر فروش تعادل وجود داشته باشد.
تبیانیان با تاكید بر اینكه نفت یك ثروت ملی است، خاطرنشان كرد: دلیلی وجود ندارد كه ثروت ملی را كه باید با بهترین قیمت و بیشترین كسب ثروت به فروش برسانیم، به هر قیمت ممكنی بفروشیم. درباره قیمت فراورده های نفتی هم باید توجه داشت كه نرخ صادرات فرآورده های نفتی به صورت دریایی بالاتر از صادرات زمینی است.


1398/08/19
15:23:53
5.0 / 5
5093
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز