محدودیت واردات زغال سنگ به چین

محدودیت واردات زغال سنگ به چین به گزارش ام آی جی تی چین واردات زغال سنگ را احیانا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تن محدود خواهد نمود و در نتیجه روند واردات این كشور امكان دارد در دو ماه آخر امسال ضعیف شود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، یانگ شیانگ فنگ از انجمن حمل و نقل و توزیع زغال سنگ چین در كنفرانسی در شانگهای اظهار نمود كه واردات در این سطح برای تكمیل كردن تولید داخلی و حفظ تراز تجاری با كشورهای صادركننده ضروری می باشد. چین آخرین بار در سال ۲۰۱۳ از این حد فراتر رفته بود اما امسال انتظارات بر این است كه واردات امكان دارد باردیگر به ۳۰۰ میلیون تن برسد چونكه در ۱۰ ماه نخست به علت قیمتهای ارزان تر خارجی ۲۷۶ میلیون تن بوده است.

به گفته وی، چین واردات را در سطح معینی حفظ خواهد نمود اما نمی خواهد بیش از اندازه واردات داشته باشد.

چین معمولا تلاش می كند واردات را برای كمك به معدنكاران داخلی كنترل كند. خرید خارجی در سال ۲۰۱۸ به ۲۸۱ میلیون تن رسید و در هفته های آخر سال ورود محموله ها حدودا متوقف گردید.

اندونزی كه بزرگترین تامین كننده چین است، انتظار دارد تولیدش امسال به بیشتر از ۵۰۰ میلیون تن افزایش پیدا كند كه بالاتر از ۴۸۹ میلیون تن تولید هدف گذاری شده است و چنین دورنمایی، به پایین رفتن قیمت زغال سنگ كمك كرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شركتهای چینی برای سال آینده مبادرت به خرید را شروع كرده و توافقنامه هایی را برای حدود ۸۲ میلیون تن زغال سنگ از جانب صادركنندگان خارجی شامل گروه بی اچ پی و یانكول استرالیا امضا كرده اند.
1398/08/20
09:53:14
5.0 / 5
4142
تگهای خبر: تولید , خرید , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز