پیش بینی افزایش 26 درصدی مصرف سی ان جی

پیش بینی افزایش 26 درصدی مصرف سی ان جی ام آی جی تی: بعد از اعلام خبر سهمیه بندی بنزین میزان مصرف سی ان جی در كشور طبق اعلام مدیران شركت ملی پخش فرآورده های نفتی بیشتر از 10 درصد افزایش یافت و پیش بینی شده كه در آینده نزدیك این عدد به 26 درصد برسد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، تابحال بطور میانگین روزانه ۱۹ میلیون مترمكعب گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) در جایگاه های عرضه سی ان جی كشور توزیع می شد كه این رقم بگفته مدیر طرح سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان طرح سهمیه بندی بنزین و هم زمان با اجرای این طرح بطور میانگین به روزانه ۲۱ میلیون مترمكعب رسیده است.
این درحالی است كه خودرو های دوگانه سوز حالا امكان استفاده از سهمیه بنزین خودرا نیز دارند و پیش بینی می شود كه با اتمام سهمیه بنزین ماهانه، مقدار مصرف سی ان جی در كشور، حدود ۲ میلیون متر مكعب دیگر افزایش یابد.
حسن قلی پور - مدیر طرح سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی - در این زمینه با اشاره به این كه زمان فعلی برای پیش بینی دقیق زود است و امیدواریم تا اختتام آذرماه بتوانیم مقدار دقیق این افزایش را اعلام نماییم، اظهار داشت: پیش بینی ما این است كه میزان مصرف سی ان جی در كشور به حدود روزانه ۲۴ میلیون مترمكعب برسد.
وی ضمن تاكید بر آمادگی جایگاه های عرضه سی ان جی در سراسر كشور برای عرضه گاز طبیعی فشرده موردنیاز خودرو های دوگانه سوز اظهار داشت: با افزایش تعداد جایگاه های عرضه سی ان جی در سطح كشور، الان ظرفیت مناسبی به لحاظ عرضه سی ان جی به خودرو ها در كشور وجود دارد.
وی با اشاره به مزایای سوخت پاك سی ان جی اضافه كرد: با همكاری موسسه استاندارد در تلاشیم جایگاه های عرضه سی ان جی را كه غیرعملیاتی شده بودند، هر چه زودتر عملیاتی نماییم.
دریافت روزانه ۳۰ هزار تقاضا برای گازسوز كردن خودروها
همین طور رئیس اتحادیه سوخت های جایگزین با بیان این كه متقاضیان برای گازسوز كردن خودرو ها می توانند به سامانه جامع اطلاعات خودرو های دوگانه سوز (NGVI.IR) بازگشت كنند و بوسیله زبانه تبدیل خودرو ها، برای ثبت نام تبدیل خودروی خود اقدام نمایند، اضافه كرد: در مدت یك هفته از جانب این اتحادیه پیامكی برای متقاضیان ارسال می شود و این افراد می توانند بوسیله مراجعه به سامانه، نزدیك ترین مركز مجاز به محل سكونت خودرا برای تبدیل انتخاب و بازگشت كنند.
علی محمودیان با اشاره به افزایش گسترده حجم تقاضا برای گازسوز كردن خودرو ها هم زمان با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین تا مرز دریافت روزانه ۳۰ هزار تقاضا در سامانه اظهار داشت: اولویت تبدیل خودرو ها با افرادی است كه زودتر در سامانه ثبت نام كرده اند و لازم است متقاضیان تبدیل هرچه سریعتر درخواست خودرا ثبت كنند.
مردم عجله نكنند
رئیس اتحادیه سوخت های جایگزین با تاكید بر ضرورت صبوری از طرف متقاضیان اظهار داشت: حداكثر ظرف دو ماه آینده خدمات رسانی به همه متقاضیان گازسوز كردن خودرو ها صورت خواهد گرفت و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند. هزینه تبدیل خودرو ها به دوگانه سوز هم بسته به كیفیت كیت، نوع خودرو و سایز مخزن به صورت میانگین ۲.۵ تا ۴.۵ میلیون تومان است و این رقم ثابت است و به هیچ وجه در ایام آینده شاهد افزایش قیمت تجهیزات و هزینه نصب نخواهیم بود.
مردم فقط به مراكز مجاز بازگشت كنند
او همینطور با اشاره به ضرورت گازسوز كردن خودرو ها بوسیله سامانه جامع اطلاعات خودرو های دوگانه سوز (NGVI.IR) و مراكز مجاز تبدیل اشاره كرد: مردم به منظور دریافت خدمات و محصولات با كیفیت و قیمت مناسب و نیز تامین ایمنی خود و خانواده از مراجعه به مراكز و كارگاه های غیرمجاز تبدیل خودرو ها اجتناب كنند.
محمودیان اضافه كرد: خوشبختانه قطعات و تجهیزات موردنیاز این صنعت كاملا بومی سازی شده و با عنایت به افزایش تعداد تقاضاها، الان كارخانجات تولید تجهیزات موردنیاز این صنعت ظرفیت تولید خودرا افزایش داده است و به صورت شبانه روزی و دو شیفته كار می كنند.
گفتنی است، الان ۲۴۷۲ جایگاه عرضه سی ان جی در سطح كشور فعال می باشند كه از این تعداد ۲۳ جایگاه در استان تهران آماده خدمات رسانی به هموطنان است.
منبع:

1398/09/03
09:57:13
5.0 / 5
4381
تگهای خبر: بنزین , تولید , خدمات , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز