وزیر نفت عراق خبر داد

مذاكره برای كاهش بیشتر تولید نفت در اجلاس وین

مذاكره برای كاهش بیشتر تولید نفت در اجلاس وین ام آی جی تی: عراق كه به شكل مداوم از سهمیه تولید نفت خود تحت پیمان محدودیت عرضه اوپك پلاس تخطی كرده است، از سایر اعضای این گروه درخواست نمود از كاهش بیشتر تولید نفت حمایت كنند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، در آستانه برگزاری دیدارهای اوپك و اوپك پلاس در ایام پنج شنبه و جمعه، ثامر غضبان، وزیر نفت عراق در وین به خبرنگاران اظهار داشت: توافق فعلی كاهش عرضه ۱.۲ میلیون بشكه در روز كه تا مارس اجرا می شود باید به ۱.۶ میلیون بشكه در روز افزایش پیدا كند.

غضبان اظهار داشت: میزان محدودیت عرضه فعلی برای تثبیت بازار كافی نیست و پیشنهاد برای افزودن ۴۰۰ هزار بشكه در روز دیگر به محدودیت عرضه مطرح است اما قطعی نیست و باید درباره آن میان اعضای اوپك پلاس مذاكره شود.

به گفته مفسرین، هر گونه توافق مستلزم تصویب همه ۲۴ عضو گروه اوپك پلاس است كه توافق میان آنها ممكنست به راحتی حاصل نشود.

یك منبع مطلع به "اس اند پی گلوبال پلاتس" اظهار داشت: نشست كمیته فنی مشترك گروه اوپك پلاس روز سه شنبه انجام شد و تنها سناریوهای تمدید محدودیت عرضه فعلی مورد بررسی قرار گرفت.

روسیه به خصوص اعلام نموده كه نیازی به تصمیم گیری در نشست هفته جاری نمی بیند و ترجیح می دهد نزدیك به انتها مهلت اجرای پیمان فعلی در مارس، تغییرات ضروری اعلام شوند.

روسیه بزرگترین تولیدكننده غیرعضو اوپك است كه در این پیمان مشاركت دارد اما پایبندی بالایی به سهمیه تولید خود نداشته و عمده بار كاهش تولید بر عهده اوپك بوده است.

سارا وكشوری، مدیر شركت مشاوره Energy SVB در این زمینه اظهار داشت: تولیدكنندگان روسی برای حفظ پایبندی به توافق فعلی به سختی تلاش می كنند به خصوص حالا كه فصل زمستان نزدیك می شود. موافقت روسیه با كاهش بیشتر تولید از سطح فعلی آسان نخواهد بود.

اما غضبان اظهار داشت: محدودیت عرضه بیشتر به مقابله با مشكل كندی رشد عرضه در سال میلادی آینده كمك خواهدنمود و هر گونه كاهش تولید توافق شده میان اعضا تقسیم خواهد شد. كاهش تولید ۱.۶ میلیون بشكه در روز در نشست دسامبر سال ۲۰۱۸ اوپك پلاس مورد بحث قرار گرفت اما بعضی از اعضا با آن مخالفت كردند و در نتیجه توافق فعلی برای محدودیت عرضه ۱.۲ میلیون بشكه در روز تصویب گردید.

غضبان مخالفت احتمالی از طرف روسیه را رد كرد و اظهار داشت: الكساندر نواك، وزیر انرژی روسیه گفته است برای یك دیدار سازنده امیدوار است. ایشان سپس اضافه كرد: هیچ كس مخالفتی ندارد.

وزیر نفت عراق درباره پایبندی كشورش به توافق كاهش تولید اظهار داشت: نرخ پایبندی بهبود پیدا كرده و این كشور از آوریل پایین سهمیه ۴.۵۱ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرده است. این كشور از طرف سایر اعضای اوپك برای بهبود پایبندی به توافق كاهش تولید تحت فشار قرار دارد.

بر اساس گزارش رویترز، غضبان اظهار داشت: تولید نفت فعلی عراق حدود ۴.۶۰ میلیون بشكه در روز است.

منبع:

1398/09/13
15:56:27
5.0 / 5
4360
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز