مدیرعامل شركت ملی گاز ایران مطرح كرد:

خودكفایی زنجیره پالایش تا توزیع صنعت گاز در ۵ سال آینده

خودكفایی زنجیره پالایش تا توزیع صنعت گاز در ۵ سال آینده به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل شركت ملی گاز ایران، از تكمیل پروسه داخلی سازی در صنعت گاز در پنج سال آینده آگاهی داد و اظهار داشت: در این فرایند، سوژه فناوری و داخلی سازی در صنعت گاز را تكمیل می نماییم.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نفت، حسن منتظرتربتی امروز (یكشنبه، ۱۷ آذرماه) در آیین گشایش اولین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف صنعت گاز اظهار داشت: سوژه خودكفایی و تولید داخل فرآیندی است كه به راحتی رخ نمی دهد، اما در سال های اخیر آنرا با جدیت دنبال كرده ایم.
وی اضافه كرد: وزیر نفت از شروع امسال تاكنون، به صورت جدی سوژه استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان را پیگیری كرده اند و الان نیز با جدیت این مساله را دنبال می كنند.
معاون وزیر نفت، از خودكفایی در صنعت گاز آگاهی داد و اظهار داشت: ما در صنعت گاز تا میزان قابل توجهی به خودكفایی نزدیك شده ایم و از آنجائیكه این صنعت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شكل گرفته است، حالا بالاترین میزان خودكفایی را دارد.
منتظر تربتی با اشاره به اینكه تحریم ها همیشه گریبانگیر صنعت گاز بوده است، گفت: ما بیشترین حجم تولید داخل را داشته و حداكثر نیاز خودرا داخلی سازی كرده ایم، تا جایی كه حالا دو برند توربوكمپرسور در داخل كشور فعال می باشند و بخش اعظم نیاز صنعت گاز در توربوكمپرسورها را رفع می كنند؛ در بخش پالایشگاهی نیز این اتفاق افتاده است.
معاون وزیر نفت در امور گاز اشاره كرد: یك حلقه از اقلام باقی مانده هنوز داخلی سازی نشده است، اما باید آنها را نیز به مرحله بومی سازی و تولید داخل برسانیم.
تربتی اشاره كرد: حدود ۲ هزار میلیارد تومان از خریدهایمان را امروز در نمایش توانمندی های شركت های دانش بنیان انجام می دهیم و دیگر خریدها را به حضور در محیط پالایشگاه ها و دیگر محیط های صنعت گاز موكول می نماییم تا شركت ها نیز، با پروسه كار در صنعت گاز آشنا گردند.


منبع:

1398/09/17
21:28:41
5.0 / 5
4207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز