با دستور وزیر نفت در دو سال اخیر انجام شد

آغاز فاز اجرایی طرح افزایش و نگهداشت تولید از مخازن نفتی

آغاز فاز اجرایی طرح افزایش و نگهداشت تولید از مخازن نفتی به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب اظهار داشت: در دو سال اخیر با دستور و پیگیری های مستمر وزیر نفت، طرح مهم افزایش و نگهداشت تولید از مخازن نفتی در صنعت نفت در امتداد عینیت بخشیدن به اقتصاد مقاومتی، رونق و پشتیبانی از تولید داخلی وارد فاز اجرایی شد.


احمد محمدی در گفت و گو با ایسنا، درباره اجرای این طرح اظهار نمود: طرح افزایش نگهداشت تولید مناطق نفت خیزجنوب موسوم به ۲۸ مخزن در چارچوب ۲۷ بسته كاری در حال انجام می باشد كه در نهایت طی ۲۴ تا ۳۰ ماه به سرانجام می رسد.
وی نگهداشت و افزایش تولید، اشتغالزایی، توجه حداكثری به ساخت داخل و توجه به مسئولیتهای اجتماعی را از مهمترین اهداف و نتایج اجرای این طرح مهم ملی دانست و اضافه كرد: حدود ۷۰ درصد این طرح در استان خوزستان و ۳۰ درصد در سایر استان های همجوار شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب اجرا می شود كه با دستور مستقیم وزیر نفت چهار درصد از كل هزینه كرد آن در حوزه مسئولیت های اجتماعی و در زمینه اقدامات و پروژه های عام المنفعه مناطق پیرامونی هزینه خواهد شد.
طرح ۲۸ مخزن؛ طرحی ایرانی
مدیرعامل شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب طرح ۲۸ مخزن را طرحی ایرانی با پیمانكاران، سازندگان و نیروی انسانی ایرانی و استفاده حداكثری از كالا، مواد و تجهیزات ساخت داخل دانست و اظهار نمود: باتوجه به تأكیدات مقام عالی وزارت نفت و در امتداد رونق فضای كسب و كار و همین طور ایجاد نشاط و امید در میان مردم مناطق نفت خیز جنوب، در اسناد قراردادی این طرح، پیمانكاران ملزم به جذب حداكثری نیروهای بومی جهت اجرای این طرح شده اند. در این طرح تعداد قابل توجهی پروژه های سطح الارضی و تحت الارضی تعریف شده است كه در بازه زمانی قرارداد اجرا خواهند شد.
توجه جدی و حداكثری به ساخت داخل
محمدی اظهار داشت: مطابق خط مشی ابلاغی از طرف زنگنه وزیر نفت در طرح ۲۸ مخزن به رونق تولید و راهبرد خودكفایی و استقلال صنعتی توجه ویژهای شده است.
وی با اشاره به اینكه همه پیمانكاران اصلی این طرح ها ایرانی هستند اضافه كرد: در این طرح همه پیمانكاران مؤظفاند علاوه بر واگذاری كامل كارها به شركت ها و نیروهای ایرانی، از حداكثر تجهیزات و قطعات ساخت داخل استفاده كنند.
مدیرعامل شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: باید از توان صنعتگران و سازندگان داخلی حداكثر استفاده را ببریم و در مواردی همچون كالا و تجهیزات درون چاهی و خطوط لوله جریانی، ماشین آلات فرآیندی و سایر تجهیزات به ساخت داخل توجه ویژه ای نشان دهیم.
او در آخر اشاره كرد: صنعت نفت در حمایت كامل از ساخت داخل و عینیت بخشیدن و تحقق شعار سال پیشرو است و همیشه این امر مورد تاكید مقام عالی وزارت بوده و در صنعت نفت و مناطق نفت خیز جنوب آنرا در سر لوحه كار قرار داده ایم.
منبع:

1398/09/20
17:38:36
5.0 / 5
4660
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , صنعت نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز