یك مقام مسئول اعلام كرد:

طلب ۴۰ هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم از دولت

طلب ۴۰ هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم از دولت به گزارش ام آی جی تی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) درباره شفافیت مالی ارگان متبوعش اظهار داشت: فعالیت ما از جانب دیوان محاسبات و شركت های حسابرسی رسمی رصد می شود، حتی مالیاتمان را مرتب می پردازیم.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از صدا و سیما، سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در برنامه گفتگوی ۱۸: ۳۰ شبكه خبر سیما با اشاره به اینكه این قرارگاه متعلق به مردم و برای كمك رسانی به دولت می باشد، گفت: قرارگاه به دنبال كسب سود نیست و با وجود تحریم ها و ركود اقتصادی این حجم اقدامات را انجام می دهد.
وی درباره سهم قرارگاه از بودجه دولت اظهار داشت: در بودجه ۹۸ به این قرارگاه دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافت كه تنها ۳۰ درصد ان محقق شد و در بودجه ۹۹ نیز همین رقم در نظر گرفته شده و در واقع رقمی كه به قرارگاه اختصاص می یابد معمولا اسمی است.
محمد اظهار داشت: در سه دهه فعالیت، قرارگاه خاتم الانبیا (ص) با به كارگیری جوانان متخصص و انقلابی با همكاری شركت های بخش خصوصی و در تعامل نزدیك با دولت ها اقدامات موثری در توسعه زیرساخت های كشور و قطع وابستگی به كشورهای خارجی داشته و امروز، در تمامی عرصه های فنی مهندسی به خودكفایی رسیده است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) اضافه كرد: خودكفایی كشور در بنزین و گازوئیل با راه اندازی ستاره خلیج فارس در بندرعباس، فازهای مختلف پارس جنوبی، نصب سكوهای پارس جنوبی، طرح توسعه منابع آب و خاك غرب كشور محقق شد.
وی افزود: در كنار این اقدامات، قرارگاه خدماتی برای محرومیت زدایی در مناطق محروم داشته است كه بر این اساس، تابحال ۳۵۰ میلیارد تومان در چارچوب ۱۵ هزار طرح عمرانی، اجتماعی و فرهنگی داشته ایم و در كمك رسانی در بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله پیشتاز بوده ایم.
محمد درباره نظارت دستگاه های مربوطه بر عملكرد مالی و پرداخت مالیات قرارگاه اظهار داشت: چیزهایی كه می گویم را تاكنون نشنیده اید.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) درباره شفافیت مالی ارگان متبوعش اظهار داشت: فعالیت ما كاملا و دائمی از جانب دیوان محاسبات و شركت های حسابرسی رسمی رصد می شود، حتی مالیاتمان را مرتب می پردازیم و جزء خوش حسابان هستیم.
وی عنوان كرد: با وجود ۴۰ هزار میلیارد تومان طلب از دولت، اما اجرای پروژه ها با قوت در راه توسعه زیرساخت ها و عمران و آبادانی كشور ادامه دارد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در باره محرومیت زدایی قرارگاه از كشور اشاره كرد: جهادسازندگی را خیلی زود حذف كردند و این خیانت بزرگی به كشور بود.
محمد با اشاره به اینكه تعامل با دولت یكی از دستورالعمل های مجموعه قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) است، به افق آینده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) اشاره و اشاره كرد: اجرایی كردن سفارش های رهبر معظم انقلاب به سپاه برای توجه و رسیدگی به مردم، قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب بعنوان نقشه راه قرارگاه، توجه جدی به سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی در رابطه با عرصه های فعالیت سازندگی قرارگاه همچون این اقدامات است.
وی اضافه كرد: فعالیت خودرا در حوزه های خاصی محدود نمی نماییم بلكه در هر حوزه ای كه به پیشرفت كشور كمك می نماید وارد خواهیم شد.
محمد اشاره كرد: بیشتر مجموعه های زیر نظر قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) از سال ۲۰۰۷ مشمول تحریم های شده اند، اما با وجود محدودیت ها، توانسته ایم با اقدامات گسترده، تحریم ها را بی اثر نماییم.


منبع:

1398/09/24
11:59:59
5.0 / 5
4335
تگهای خبر: آب , بنزین , تحریم , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز