یك عضو كمیسیون انرژی مجلس:

تحقق درآمدهای نفتی برای سال آینده بستگی به روابط با دنیای خارج دارد

تحقق درآمدهای نفتی برای سال آینده بستگی به روابط با دنیای خارج دارد ام آی جی تی: یك عضو كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد می باشد كه اگر روابط خارجی ما همین گونه ادامه یابد، میزانی كه دولت برای فروش نفت در بودجه سال آینده پیش بینی كرده است، محقق نخواهد شد.


هدایت الله خادمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: آن چه كه در بودجه سال جاری برای فروش نفت پیش بینی شده بود با عنایت به شرایط محقق نشد. در ارتباط با بودجه سال آینده نیز همه چیز بستگی به شرایط كشور و ارتباط ما با دنیای خارج دارد.
ایشان سپس اظهار نمود: در بودجه سال آینده سعی شده هزینه ها از منابع دیگری تامین گردد و از طرف دیگر هر لحظه امكان دارد در روابط خارجی اتفاقی رخ دهد و یا در داخل آمریكا تغییراتی ایجاد شود و همه این ها می تواند بر روی میزان فروش نفت در سال آینده موثر باشد.
نماینده مردم ایذه و باغملك در مجلس اشاره كرد: ما باید تابحال به سمت ساخت پالایشگاه ها رفته و بجای خام فروشی به سمت تولید محصولات متنوع پتروشیمی می رفتیم اما متاسفانه تا امروز این امر اجرایی نشده است.
این عضو كمیسیون انرژی مجلس در ادامه اشاره كرد: تجربه نشان داده در بعضی از سال ها كه روابط خارجی بهتری داشتیم توانستیم نفت خودرا فروخته و درآمد حاصل از آنرا خرج نماییم.
خادمی در ادامه با اشاره به راه های تامین هزینه های كشور در سال آینده بیان كرد: تامین هزینه های كشور از دو راه فروش نفت و درآمدهای مالیاتی و عوارض میسر است در شرایط كنونی كه در تحریم هستیم تنها راه موجود سیاست های انقباضی است. در دراز مدت نیز تولید محصولاتی با مزیت اقتصادی لازم است نا بتوانیم هزینه های كشور را بوسیله صادرات و در دست گرفتن بازارهای خارجی تامین نماییم.
منبع:

1398/09/26
14:26:49
5.0 / 5
4090
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز