حذف تدریجی یارانه های سوخت در سودان

حذف تدریجی یارانه های سوخت در سودان به گزارش ام آی جی تی دولت انتقالی سودان می خواهد یارانه های سوخت را به تدریج در سال ۲۰۲۰ حذف كند و برای تعدیل تأثیر افزایش تورم، حقوق بخش دولتی را دو برابر افزایش دهد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، دولت جدید سودان در تلاش است بعد از بركناری عمر البشیر، حاكم این كشور در آوریل، مجموعه اصلاحات اقتصادی و سیاسی را اجرا نماید.

سودان از زمانی كه با تشكیل دولت سودان جنوبی، دو سوم از تولید نفت خویش را از دست داد در بحران سپری می كند.

ابراهیم البداوی، وزیر دارایی سودان اعلام نكرد بودجه سال ۲۰۲۰ چگونه تامین خواهد شد یا دولت برای درآمد و مخارجش چه پیشبینی داشته است. وی به خبرنگاران اظهار داشت: یارانه های نفت و بنزین به تدریج در سال ۲۰۲۰ حذف خواهند شد اما یارانه های گندم و گاز خوراكی حفظ خواهد شد تا از مردم محروم حمایت شود. یارانه ها بار سنگینی برای بودجه عمومی دولت هستند.

وی اظهار نمود: برای حذف تأثیر تورم و فقر، دولت به دنبال دو برابر كردن دستمزد و افزایش حداقل دستمزد به ۱۰۰۰ پوند سودان (معادل ۲۲ دلار) از ۴۲۵ پوند فعلی است.

نرخ رسمی تورم در اكتبر ۵۸ درصد بود اما رشد قیمتها بسیار سریعتر بوده است. كمبود نان، سوخت و دارو به همراه افزایش شدید قیمتها، اعتراضاتی را برانگیخت كه به بركناری دولت البشیر منجر گردید.

اقتصاد از آن زمان كه سیاستمداران سرگرم مذاكره درباره تقسیم قدرت میان ارتش و غیرنظامیان هستند، در آشفتگی به سر می برد.
1398/10/08
20:26:44
5.0 / 5
4241
تگهای خبر: بنزین , تولید , تولید نفت , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز