با حضور رئیس جمهور؛

فاز نخست شبكه آبیاری پایاب سد خدافرین افتتاح می شود

فاز نخست شبكه آبیاری پایاب سد خدافرین افتتاح می شود به گزارش ام آی جی تی ایسنا/اردبیل با حضور رئیس جمهور و تا ساعاتی دیگر فاز نخست شبكه آبیاری پایاب سد خدافرین در دشت مغان به وسعت 10هزار هكتار افتتاح می شود.


سرپرست وزارت جهاد كشاورزی كه بعنوان نماینده دفتر رئیس جمهور قبل از انجام سفر روحانی در اردبیل حضور یافت، اظهار نمود: طرح آبیاری مدرن پایاب سد خداآفرین در منطقه مغان، تحولی مهم در تولید و اقتصاد كشاورزی استان اردبیل بوجود می آورد.
عباس كشاورز تصریح كرد: فاز نخست آبیاری مدرن پایاب سد خداآفرین در منطقه مغان برای آبیاری ۱۰ هزار هكتار از اراضی مرغوب كشاورزی شهرستان های بیله سوار، پارس آباد و اصلاندوز مغان امروز افتتاح می شود.
وی اظهار داشت: با بهره برداری از طرح آبیاری اراضی پایاب سد خداآفرین، فضای بسیار مناسبی برای كسب و كار كشاورزی در منطقه فراهم شده و خیلی از جوانان مشغول به كار خواهند شد.
كشاورز، خواهان پشتیبانی از تولید كنندگان و بهره برداران كشاورزی منطقه مغان توسط سازمان جهاد كشاورزی، استانداری اردبیل و مراكز تحقیقاتی شد و بیان كرد: همه باید تلاش كنند تا مراحل بعدی و تكمیلی طرح عظیم ملی آبیاری مدرن پایاب سد خداآفرین، بدون هیچ گونه مشكلی و مطابق با پیشبینی فنی و كارشناسی تكمیل شود.
وی با اشاره به مزیت مرزی بودن منطقه مغان و وجود دروازه گمركی مهم بیله سواردر این منطقه برای تسهیل صادرات انواع محصولات تولید شده در منطقه اظهار نمود: میزان تولیدات محصولات كشاورزی در منطقه مغان به بركت اجرای پروژه مهم آبیاری مدرن پایاب سدخداآفرین به صورت قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت و می بایست برای صادرات پایدار و مستمر محصولات از این منطقه از دروازه مرزی موجود برنامه ریزی و بازاریابی شود.
سرپرست وزارت جهاد كشاورزی تصریح كرد: در اینباره اگر لازم باشد وزارت جهاد كشاورزی با هماهنگی وزارت امور خارجه ورود خواهد نمود تا با امضای پروتكلی و با فراهم شدن صادرات محصولات كشاورزی، وضعیت معیشتی بهره برداران و تولید كنندگان هم بهبود یابد.
كشاورز افزود: طرح های مختلفی می توان برای الگوی كشت منطقه مغان تعریف كرد و بنا به صلاحدید كارشناسان و مسؤلان، باید بین ۱۰ تا ۳۰ درصداز سطح زیر كشت اراضی منطقه به كشت سبزی و صیفی اختصاص پیدا كند ولی این طرح زمانی موفقیت آمیز خواهد بود كه موانع و مشكلات بازار مصرف حل و فصل شود.1398/10/12
11:01:13
5.0 / 5
4443
تگهای خبر: آب , تولید , سازمان , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز