نفت سنگین ایران گران گردید

نفت سنگین ایران گران گردید ام آی جی تی: طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپك، تولید نفت ایران در دسامبر سال 2019 به 2.092 میلیون بشكه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیشتر از سه دلار در هر بشكه گران گردید.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، گزارش اوپك برمبنای آمار منابع ثانویه نشان میدهد كه تولید نفت ایران در ماه میلادی گذشته به ۲.۰۹۲ میلیون بشكه در روز رسید كه ۱۵ هزار بشكه در روز در مقایسه با تولید ۲.۱۰۷ میلیون بشكه در روز در نوامبر، كمتر بوده است.

طبق آمار منابع ثانویه، اوپك كه متشكل از ۱۴ كشور است، در دسامبر ۲۹.۴۴ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد كه ۱۶۱ هزار بشكه در روز در مقایسه با نوامبر كاهش داشت. تولید نفت خام عموما در آنگولا افزایش داشت در صورتیكه تولید عربستان سعودی، عراق و امارات متحده عربی كاهش پیدا كرد.

قیمت نفت سنگین ایران در دسامبر ۶۳ دلار و ۸۰ سنت در هر بشكه بود كه در مقایسه با ۶۰ دلار و ۷۳ سنت در هر بشكه در نوامبر، سه دلار و هفت سنت معادل ۵.۱ درصد افزایش نشان داد. میانگین قیمت نفت سنگین ایران در سال میلادی گذشته ۶۱ دلار و ۸۵ سنت در مقایسه با ۶۷ دلار و ۹۷ سنت در سال ۲۰۱۸ بود.

ارزش سبد نفتی اوپك در دسامبر سه دلار و ۵۴ سنت معادل ۵.۶ درصد نسبت به نوامبر رشد كرد و به ۶۶ دلار و ۴۸ سنت در هر بشكه رسید. ارزش سبد نفتی اوپك در سال میلادی گذشته ۶۴ دلار و چهار سنت در هر بشكه در مقایسه با ۶۹ دلار و ۷۸ سنت در سال ۲۰۱۸ بود.

منبع:

1398/10/27
12:26:13
5.0 / 5
4242
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز