سرنوشت چهره كلیدی اوپك پلاس در هاله ای از ابهام

سرنوشت چهره كلیدی اوپك پلاس در هاله ای از ابهام ام آی جی تی: الكساندر نواك با وجود استعفای دولت روسیه، همچنان بعنوان وزیر انرژی این كشور خدمت خواهدنمود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بعد از تصمیم دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه برای استعفای دولت كه روز چهارشنبه اعلام شد، الكساندر نواك، وزیر انرژی روسیه كه چهره كلیدی اتحاد اوپك پلاس بشمار می رود به همراه سایر مقامات دولت استعفا كرد.

پس از اعلام استعفای غیرمنتظره دولت مدودف كه در جریان دیدار میان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و هیات دولت روی داد، انتظار می رود نواك تا زمان تشكیل دولت جدید همچنان وزارت انرژی را هدایت كند.

روسیه بیشتر از ۱۱ میلیون بشكه در روز نفت خام تولید می كند و بزرگترین صادركننده گاز طبیعی به اروپا است. نواك چهره كلیدی همكاری مسكو با اوپك برای اجرای توافق كاهش تولید نفت ۱.۷ میلیون بشكه در روز بوده است.

بر اساس گزارش پلاتس، پوتین برنامه هایی را برای اصلاحات گسترده قانون اساسی اعلام نموده است كه قدرت بیشتری را از رئیس جمهور گرفته و به پارلمان و نخست وزیر می بخشد.

دوره ریاست جمهوری پوتین كه چهارمین دوره ریاست جمهوری وی و دومین دوره متوالی وی در این سمت است، در سال ۲۰۲۴ تمام می شود. تحت قوانین فعلی روسیه، وی در سال ۲۰۲۴ دیگر نمی تواند برای ریاست جمهوری نامزد شود.

منابع آگاه در دولت روسیه اعلام كردند استعفای اعضای هیات دولت پیش بینی نشده بود.

خبرگزاری اینترفكس روز چهارشنبه به نقل از نواك نوشت: روسیه آماده است در ژانویه به تعهدات خود تحت توافق كاهش تولید اوپك پلاس عمل كند.

وزیر انرژی روسیه اظهار داشت: ما طبیعتا تعهداتی داریم كه به آنها عمل خواهیم كرد.

بر اساس گزارش رویترز، نواك ۴۸ ساله كه از سال ۲۰۱۲ وزیر انرژی روسیه بوده است و قبل از آن به مدت چهار سال بعنوان معاون وزیر دارایی خدمت كرده بود یكی از نامزدهای احتمالی برای پست نخست وزیری بشمار می رود.

منبع:

1398/10/27
15:15:11
5.0 / 5
4269
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز