به خاطر بنزین در صف نایستید

به خاطر بنزین در صف نایستید به گزارش ام آی جی تی هر ماه چند روز قبل و پس از واریز سهمیه بنزین صف های طولانی برای سوخت گیری ایجاد می شود و این در شرایطی است كه جای هیچ نگرانی برای تأمین سوخت و یا حذف سهمیه وجود ندارد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، علت وجود صف های طولانی بنزین باورهای غلط در افكار عمومی است، عده ای گمان می كنند اگر سهمیه بنزین خویش را در همان ماه استفاده نكنند احیانا بعد از اتمام آن ماه سهمیه در نظر گرفته شده برای آن خودرو از بین می رود و یا اینكه امكان دارد قوانین جدیدی به وجود آید كه فرآیند سوخت گیری را به مخاطره اندازد.
در اینباره فاطمه كاهی - سخنگوی شركت ملی پخش فراورده های نفتی - به ایسنا اظهار داشت: برای خودرو های شخصی سواری، سهمیه بنزین به شرط عبور نكردن از ۳۶۰ لیتر در كارت ذخیره می شود و قابل انتقال به ماه های بعد است و هیچ جای نگرانی برای ذخیره سوخت خودرو ها وجود ندارد.
وی با تاكید بر این كه سهمیه ۶۰ لیتری ماهانه بنزین افراد در صورت عدم استفاده به صورت خودكار به ماه بعد منتقل می شود، اظهار نمود: البته باید توجه داشت كه بعد از شش ماه، مازاد ۳۶۰ لیتر از كارت سوخت شخصی افراد حذف می شود؛ بدین معنا كه بعد از این زمان، هر چه بیشتر از ۳۶۰ لیتر در كارت سوخت افراد وجود داشته باشد، حذف خواهد شد. به عبارت دیگر اگر فردی در طول این شش ماه مثلا ۳۰ لیتر از سهمیه خود استفاده نماید، در ماه هفتم سهمیه ۶۰ لیتر به او تعلق نخواهد گرفت، بلكه این عدد به ۳۰ لیتر می رسد.
كاهی اضافه كرد: امكان دارد فردی تا آخر ماه هفتم از سهمیه سوخت موجود در كارت سوخت شخصی خود استفاده نكند كه در این شرایط ذخیره كارت وی همان ۳۶۰ لیتر باقی می ماند و موجودی كارت او افزایش پیدا نمی كند.
سخنگوی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با تاكید به اینكه افراد می توانند ۶۰ لیتر سهمیه ماه فعلی موجود در كارت سوخت خویش را در ماه های آینده استفاده كنند، اظهار داشت: جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد؛ چون كه سهمیه سوخت موجود در كارت به صورت كامل ذخیره و به ماه بعد منتقل می شود.
كاهی با تاكید بر اینكه هم اكنون مشكلی برای تأمین سوخت نداریم اظهار داشت: هم اكنون سوخت رسانی مانند روال سابق انجام می شود و مردم نباید در اینباره نگرانی داشته باشند.
منبع:

1398/11/01
19:08:26
5.0 / 5
4115
تگهای خبر: بنزین , سوخت , شركت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز