وزیر نیرو:

۳هزار موتورسیكلت خدمت رسان برقی شد

۳هزار موتورسیكلت خدمت رسان برقی شد به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو از برقی شدن 3000 موتورسیكلت فعال در زیرمجموعه این وزارتخانه آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به همكاری بخش داخلی در این اقدام، ساخت آنها صرفه اقتصادی دارد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، رضا اردكانیان امروز در مراسم «رونمایی از موتورسیكلت های برقی»، با بیان اینكه حالا حدود ۱۰ میلیون موتورسیكلت فرسوده در كشور داریم، گفت: آلودگی كه این موتورسیكلت ها ایجاد می كنند، ۱۲ برابر آلودگی به وجود آمده توسط خودرو ها است درحالی كه اگر موتورسیكلت های برقی را جایگزین موتورهای كاربراتوری (بنزینی) نماییم، علاوه بر اینكه سبب كاهش آلودگی هوا می شوند، صرفه اقتصادی نیز دارند.
وی اضافه كرد: شركت توزیع برق هم اكنون مبادرت به جایگزینی موتورسیكلت های برقی كرده است و به این ترتیب، شاهد جایگزینی ۳۰۰۰ موتورسیكلت برقی در بخش های مختلف عملیات های این شركت هستیم.
به گفته وزیر نیرو، برای آنكه بتوانیم ایستگاه های شارژ برق این موتورسیكلت ها را در سطح شهر راه اندازی نماییم، نیازمند همكاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و شهرداری ها هستیم البته ممكنست برای چنین اقدامی، نیازهای ارزی داشته باشیم؛ این نیاز ارزی را می توانیم از محل صرفه جویی مصرف بنزین و تخصیص آن به صادرات تامین نماییم.
اردكانیان درباره ساخت موتورسیكلت های برقی با همكاری وزارت صمت نیز توضیح داد: در این عرصه مذاكراتی هم با وزارت صنعت، معدن و تجارت و هم با ریاست جمهوری داشته ایم تا بتوانیم علاوه بر جایگزینی موتورسیكلت های فرسوده با موتورهای برقی، تسهیلاتی برای توسعه استفاده از این موتورسیكلت ها، به مردم و متقاضیان ارائه دهیم.
وی با اشاره به اینكه جایگزینی موتورسیكلت های برقی با بنزینی، ابتدا از زیرمجموعه های وزارت نیرو كلید خورده است، گفت: در گام بعدی، این مبادرت به سایر وزارتخانه ها كه از موتورسیكلت برای خدمت رسانی استفاده می نمایند، تسّری می یابد. از آنجایی كه ساخت و جایگزینی این موتورسیكلت ها توسط بخش داخلی انجام می شود، می توان گفت صرفه اقتصادی دارد.


منبع:

1398/11/07
13:40:42
5.0 / 5
4448
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز